„XXI amžiaus“ priedas apie Lietuvą ir pasaulį
2018 m. birželio 29 d., Nr. 6 (311)

PRIEDAI

žvilgsniai

pro vita

Horizontai

Sidabrinė gija

Kristus ir pasaulis

Atodangos

Abipus Nemuno

Lietuvos ir Lenkijos premjerai susitiko Mažeikiuose

Dvišalius santykius ir kitus Lietuvos ir Lenkijos valstybėms svarbius klausimus birželio 3-iąją, sekmadienį, aptarė Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis ir Lenkijos premjeras Mateušas Moraveckis (Mateusz Morawiecki). Jie susitiko Mažeikių naftos perdirbimo gamykloje „Orlen Lietuva“. Premjeras akcentavo, kad Lietuvos Respublikos Vyriausybė nuo savo kadencijos pradžios skiria itin didelį dėmesį santykiams su Lenkija, ir pasidžiaugė intensyviu dialogu su Lenkijos Vyriausybe, ministro pirmininko M. Moraveckio vizitais Lietuvoje.

„Esame atviri visų klausimų sprendimui, bendrų pozicijų derinimui, ypač prasidedant deryboms dėl daugiametės Europos Sąjungos finansinės perspektyvos bei artėjant NATO viršūnių susitikimui Briuselyje. Esu įsitikinęs, jog mūsų valstybes sieja daugiau nei tik geografinė kaimynystė“,  – Vyriausybės spaudos tarnybos pranešime cituojamas S. Skvernelis. Pasak Lietuvos Vyriausybės vadovo, strateginius dviejų šalių santykius iliustruoja ir sėkminga AB „Orlen Lietuva“ veikla Lietuvos ir regiono rinkose. Tai 100-mečio investicija, turinti strateginę svarbą Lietuvai. Didelis šios įmonės indėlis į regiono socialinę, ekonominę gerovę įrodo ir pasirengimą tęsti investicinius projektus Lietuvoje.

Abiejų valstybių premjerai prisiminė šviesios atminties prezidentą Lechą Kačinskį (Lech Kaczynski), kurio pozicija Lenkijai įsigyjant „Mažeikių naftos“ gamyklą buvo kertinė, strateginę partnerystę iliustruojanti Lenkijos parama Lietuvai ir viso regiono energetiniam saugumui.

Premjeras S. Skvernelis taip pat padėkojo Lenkijai už paramą Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizacijai su kontinentinės Europos tinklais per Lenkiją. „Rytoj vyksiančiame Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos vyriausybių vadovų susitikime Taline turime rasti baigtinį sprendimą dėl sinchronizacijos modalumų“, – pabrėžė ministras pirmininkas S. Skvernelis.

„Orlen Lietuva“ – vienintelė Baltijos šalyse naftos perdirbimo įmonė, joje dirba 1394 darbuotojai.

 

Atgal | Pirmasis puslapis | XXI amžius | Redakcija