Laikraštis apie katalikų gyvenimą Lietuvoje ir pasaulyje

2016 m. gegužės 6 d., Nr. 9 (252)


PRIEDAI

žvilgsniai

pro vita

Horizontai

Sidabrinė gija

Kristus ir pasaulis

Atodangos

Abipus Nemuno

Dainuojanti vienuolė

Pasaulinė žvaigždė, „Italijos balso“ nugalėtoja sesuo Kristina Lietuvoje, Gailestingumo kongreso viešnia

Sesuo Kristina Skučia

Gegužės 6–8 dienomis Vilniuje lankysis 27 metų sesuo Kristina Skučia (Cristina Scuccia), pavergusi „Italijos balso“ žiūrovų ir viso pasaulio internautų širdis. Vienuolė savo balsu nustebins žiūrovus Nacionalinio gailestingumo kongreso koncerte „Aš čia“ Katedros aikštėje, šeštadienį, gegužės 7 dieną, 21 val. Dar pasirodys Jurga Šeduikytė, Mantas Jankavičius, „Saulės kliošas“ ir kiti atlikėjai.

„Sesers Kristinos pasirodymas Katedros aikštėje bus ypatinga dovana Lietuvai. Šis koncertas – visiems atviro Nacionalinio gailestingumo kongreso dalis. Kviečiame ne tik į koncertą, bet ir į kitus penktadienio vakaro renginius, o šeštadienį siūlome klausyti aktualių pranešimų įvairiose senamiesčio vietose“, – teigia viena iš Nacionalinio gailestingumo kongreso organizatorių Toma Bružaitė.

Pasaulį nustebinusio balso savininkė ses. Kristina pribloškė garsaus televizijos projekto teisėjus ir žiūrovus, pasirodžiusi scenoje su vienuolės abitu ir kryžiumi ant kaklo. Tai nebuvo reklaminis triukas. Dalyvauti „Italijos balse“ vienuolė ryžosi, kad galėtų liudyti tikėjimą, o apie laimėjimą projekte ji sakė: „Tai įvyko ne dėl manęs, bet dėl Dievo“. Pirmąjį sesers Kristinos pasirodymą YouTube kanalu peržiūrėjo beveik 82 milijonai internautų. Jis skelbia, kad 2014-aisiais šis įrašas su daina „No One“ buvo žiūrimiausių penketuke.

Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas sako: „Nacionalinis gailestingumo kongresas – didžiausias Gailestingumo jubiliejaus renginys Lietuvoje. Kiekvienas laukiamas sutaikinimo pamaldose šeštadienį, kuriose bus galima atlikti išpažintį ar pasikalbėti su kunigu, ir šv. Mišiose vadovaujant Vatikano valstybės sekretoriui kardinolu Pietrui Parolinui (Pietro Parolin), sekmadienį Katedros aikštėje. Tikiu, kad šis renginys bus Dievo gailestingumo liudijimas mūsų krašte ir Dievas per jį palies daugybę širdžių“.

Penktadienį vyks septyni vakaro renginiai: nuo koncertų ir kitų muzikinių pramogų iki spektaklių ar piligriminio žygio po Vilnių.

Šeštadienį priešpiet kongreso dalyvių laukia beveik pusšimtis atvirų paskaitų, pokalbių ir diskusijų. Pranešimus skaitys kun. Ričardas Doveika, br. Pijus, kun. Arnoldas Valkauskas, prof. Danutė Gailienė ir daugelis kitų.

Sekmadienį Gedimino prospekte vyks procesija su Dievo Gailestingumo paveikslu, kuris pirmą kartą nuo pakabinimo Dievo Gailestingumo šventovėje bus išneštas į Vilniaus miesto gatves. Procesijai vadovaus popiežiaus atstovas kard. Pietras Parolinas. Kongresas baigsis iškilmingomis šv. Mišiomis Katedros aikštėje.

Daugiau informacijos www.kongresas.lt.

 

Atgal | Pirmasis puslapis | XXI amžius | Redakcija