Laikraštis apie katalikų gyvenimą Lietuvoje ir pasaulyje

2016 m. gegužės 20 d., Nr. 10 (253)


PRIEDAI

žvilgsniai

pro vita

Horizontai

Sidabrinė gija

Kristus ir pasaulis

Atodangos

Abipus Nemuno

Kaip surengti gražias, bet nebrangias krikštynas?

Krikštynos – viena pagrindinių gyvenimo švenčių, populiarumu nusileidžianti turbūt tik vestuvėms. Tai – ypač sakrali šventė, kuriai skiriamas dėmesys kiekvienais metais vis didėja. Viena šio dėmesio formų yra krikštynų prasmės supratimas, kuris pasireiškia didėjančiu krikštijamų vaikelių amžiaus vidurkiu (norima, kad mažylis kuo daugiau prisimintų) bei tobulėjančiomis programomis (skiriama vis daugiau dėmesio vaikams, o ne suaugusiesiems). Kita dėmesio forma – krikštynų dydis ir tam paskiriama suma. Vis dėlto daugeliui tėvų, turinčių ar planuojančių ne vieną pabirutį, kyla daugybė klausimų: kaip surengti gražias, bet nebrangias krikštynas, ką akcentuoti, ko atsisakyti, o ką išspręsti alternatyviais būdais?

Krikštykite broliukus ir sesutes vienu metu

Galbūt ši idėja nieko nenustebins, tačiau ne vieną padrąsins. Toks sprendimas turi daugybę privalumų! Visų pirma jūs ypač suartinsite atžalas – jos turės bendrą prisiminimą, bendras nuotraukas, bendrą startą naujame etape. Antra, taip nušausite du zuikius vienu šūviu: fotografas galės fotografuoti visas atžalas kartu, o ne po vieną, sutaupysite laiko planavimui, pinigų salės nuomai, o svečiams irgi nereikės kelti pakartotinės puotos – juk jei yra du vaikeliai, nereiškia, kad reikia dviejų stalų. Taigi, jeigu galite sau leisti kiek vėliau krikštyti vyresnėlius, palaukite, kol į šventę įsijungs pagrandukai!

Žaidimai nieko nekainuoja

Atsiminkite, kad krikštynų žavesys priklauso ir nuo Jūsų kūrybiškumo – patys puikiausi žaidimai bei ritualai beveik nieko nekainuoja, tačiau ypač suartina svečius. Puodynės daužymas, vaikelio perdavimas iš namų per langą (buvo tikima, kad tai padeda išvengti piktųjų dvasių), sūpynės, grynas oras ir visos kitos linksmybės gali būti suorganizuotos namie, sode, ar pakeliui iš bažnyčios. Vaišių metu galite pagalvoti apie tokias pramogas kaip močiučių lopšinių varžybos (kuri daugiau prisimins ir padainuos), viktorina apie krikštijamą vaikelį, komandinis pasakos kūrimas, juokingiausių vaikystės istorijų pasakojimas ir daugybė kitų. Juk dažniausiai žmonės pamena, ką veikė, iš ko juokėsi bei ką patyrė, tačiau ne visada pamena, kokią dovanėlę ar servetėlę gavo.

Optimizuokite prisiminimus. Daugelį žodžių, kuriuos rašote ant prabangių kvepiančių lapelių, galite tiesiog ištarti, o jei labai norite įamžinti, – surašyti vienoje vietoje. Prisiminimo dovanėlės lai būna ne anoniminės dėžutės ar saldainiai, o krikštynų metu „iškeptos“ nuotraukos su mieliausiomis svečių bei mažylių akimirkomis. Prabangias puokštes lai keičia tikros laukų gėlės, o dekoracijas – dailiai pateiktos vaikučio ar net svečių vaikystės nuotraukos (pastarasis variantas ypač pasiteisina, nes spėliojimas, kuris vaikas nuotraukoje yra vienas ar kitas dėdė, sukelia galybę juoko).

Renkite šventę vaikams, o ne giminėms

Kad ir kaip smagu susėsti prie vieno stalo su bičiuliais ar giminėmis, nepamirškite, kad šventės „kaltininkai“ yra ne jie, o krikštijami mažyliai. Todėl, skirstydami šventės biudžetą, pirmiausia galvokite apie vaikelį – jo nuteikimą, rūbelius, akimirkų įamžinimą ir apskritai, kaip sukurti šventę būtent jam. Mėgstamiausi daiktai, žaidimai, geros emocijos, grynas oras – tokie raktiniai žodžiai sukelia gerą vaikų nuotaiką. O juk laimingi vaikai – laimingi suaugusieji. Svečių sąrašas neprivalo būti per visą abėcėlę – tegu tai būna patys artimiausi žmonės bei tie, kurie yra svarbūs Jūsų vaikams. Praktinis patarimas šio skyrelio pabaigai: jei jau krikštynos – vaikų šventė, tai mažiau alkoholio puikiai tausoja pinigines.

Kur dar galima sutaupyti?

Jei šventė vyksta vasarą, visai nebūtina nuomotis salės ar sodybos, tuo labiau per naktį. Juk didžiausias džiaugsmas vaikams – linksmybės gryname ore. Daili pievelė, iškyla ir pora žaidimų praskaidrins krikštynų nuotaiką. Salėje tikrai nebus taip linksma, o atėjus vakarui prasidės ir ožiukai. Taigi, jei tik yra geras oras ar bent jau turime užuovėją, – marš į gamtą. Kad akcentuotumėte šventinę atmosferą bei pagyvintumėte nuotraukas, galite į žemę prismaigstyti vaikučių mėgstamų personažų: kiškučių, meškučių, širdelių ar vardo raidžių. Tokias dekoracijas galite nesunkiai pasidaryti iš kieto spalvoto popieriaus ir pagaliukų arba nebrangiai įsigyti dekoravimo medžiagų parduotuvėse. Ir dar nepamirškite, kad niekas vaikams taip neteikia džiaugsmo kaip balionai! Tai – ir užsiėmimas, ir nelabai brangi puošmena.

Laikas taip pat kainuoja. Nepamirškite, kad fotografas turi ir kitų darbų, nei klausyti visų tetų kalbų, todėl pasistenkite fotosesijos etapus suplanuoti kuo sklandžiau: jei norite fotografuoti ceremoniją, neformalią fotosesiją organizuokite kuo greičiau po jos. Jei norite daugiau portretų ir ramių nuotraukų, geriausia tai padaryti namuose prieš ceremoniją arba bent kiek atokiau nuo šurmulio – geriausia tik su tėvais, kad mažieji per daug nesiblaškytų. Ak, tiesa, dar pamiršome, kad krikštynų fotografus, kaip ir vestuvių geriausia „verbuoti“ kone visais metais anksčiau, nes paskutinę akimirką norimas menininkas jau bus užsakytas arba siūlys kiek brangesnes paslaugas. Taip pat savo laiką, kainodarą planuoja ir krikštynų vedėjai, animatoriai ar dekoratoriai.

Bernardinai.lt

 

Atgal | Pirmasis puslapis | XXI amžius | Redakcija