Laikraštis apie katalikų gyvenimą Lietuvoje ir pasaulyje

2016 m. birželio 3 d., Nr. 11 (254)


PRIEDAI

žvilgsniai

pro vita

Horizontai

Sidabrinė gija

Kristus ir pasaulis

Atodangos

Abipus Nemuno

Popiežius Pranciškus – tvirtas Europos vienybės rėmėjas

Popiežius Pranciškus ir Lietuvos
prezidentė Dalia Grybauskaitė

Gegužės 6 dieną Vatikane Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo iškilmingoje Tarptautinio Karolio Didžiojo apdovanojimo įteikimo Popiežiui Pranciškui ceremonijoje. Vienas garbingiausių pasaulyje apdovanojimų Šventajam Tėvui įteiktas už vilties ir padrąsinimo žinią Europai, jo indėlį siekiant globalios taikos, skleidžiamas gailestingumo, tolerancijos ir solidarumo vertybes.

„Popiežius Pranciškus daugeliui europiečių yra moralinis autoritetas ir sąžinės balsas. Europai susiduriant su sudėtingais iššūkiais ir išgyvenant pasitikėjimo krizę, Šventojo Tėvo kvietimas saugoti vienybę, jo asmeninė lyderystė, meilė ir pagarba žmogui, gailestingumas ir atjauta yra pavyzdys ir įkvėpimas milijonams žmonių“, – sakė Prezidentė.

Popiežiaus teigimu, tik vieninga Europa yra stipri ir gali pirmauti pasaulyje savo mokslu, kultūra, žmogiškosiomis vertybėmis ir tikėjimu. Geriausias atsakymas į bet kokią krizę yra solidarumas. 2015 metų pradžioje smarkiai stiprėjant migracijos krizei ir Viduržemio jūroje masiškai skęstant migrantų laivams, Popiežius Pranciškus buvo vienas pirmųjų pasaulio lyderių, kuris ragino padėti nuo karo baisumų bėgantiems žmonėms, užkirsti kelią masiškoms žūtims jūroje.

Popiežius daug prisideda sprendžiant klimato kaitos problemas, ragina tausoti gamtą, atsakingai plėtoti ekonomiką, kad ši nedarytų žalos aplinkai. Šventasis Tėvas aktyviai skatina religijų dialogą, ieško ne skiriančių, bet vienijančių linijų.

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė yra Tarptautinio Karolio Didžiojo apdovanojimo laureatė. „Politikos Oskaru“ vadinamas apdovanojimas Lietuvos vadovei įteiktas 2013 metais už jos indėlį siekiant visos ES vienybės ir ekonominio stabilumo, už pastangas suvaldant sudėtingą finansinę krizę.

Iškilminga apdovanojimo ceremonija Vatikane prasidėjo Lietuvos kompozitoriaus ir dirigento Vytauto Miškinio kūriniu „Gloriosa Dicta Sunt“.

Tarptautinį Karolio Didžiojo apdovanojimą įkūrė Vokietijos miesto Acheno gyventojai po Antrojo pasaulinio karo. Per 66 metus šis garbingas įvertinimas tapo Europos taikos, vienybės ir solidarumo simboliu.  Juo yra apdovanotos neeilinės istorinės asmenybės ir žymiausi politikai, tarp jų Popiežius Jonas Paulius II, vadinamieji „Europos Sąjungos Tėvai“ – Žanas Monė (Jean Monnet), Konradas Adenaueris, Robertas Šumanas (Robert Schuman), Didžiosios Britanijos premjeras Vinstonas Čerčilis (Winston S. Churchill), JAV prezidentas Bilas Klintonas (Bill Clinton), Čekijos humanistas, disidentas ir buvęs prezidentas Vaclavas Havelas, Vokietijos kanclerė Angela Merkel, Nyderlandų Karalienė Beatričė ir daug kitų iškilių politikų.

Pagal lrp.lt

 

Atgal | Pirmasis puslapis | XXI amžius | Redakcija