Laikraštis apie katalikų gyvenimą Lietuvoje ir pasaulyje

2016 m. rugsėjo 23 d., Nr. 18 (261)


PRIEDAI

žvilgsniai

pro vita

Horizontai

Sidabrinė gija

Kristus ir pasaulis

Atodangos

Abipus Nemuno

Mirė garsus egzorcistas

T. Gabrielius Amortas

Rugsėjo 16 dienos vakare Romoje mirė t. Gabrielius Amortas (Gabriele Amorth), Romos vyskupijos egzorcistas, rašytojas, paskaitininkas, kurio knygos išleistos daugybe kalbų, taip pat ir lietuviškai. Jis buvo 91 metų ir, kaip rašoma, Pauliečių kongregacijos, kuriai jis priklausė, pranešime, pastarosiomis savaitėmis turėjo sunkią plaučių komplikaciją.

Egzorcizmo tema kaitina visuomenės vaizduotę, dažnai virsdama legendiniais ar ekstravagantiškais pasakojimais. Tačiau tai buvo tolima t. Amortui, kuris ne kartą yra apgailestavęs dėl neatsakingo jo vardo ar žodžių naudojimo.

Keliuose interviu jis yra sakęs, kad, apsilankęs keliose dešimtyse tūkstančių susitikimų, su tikrais velnio apsėdimais, kurių nereikia painioti su psichikos ir kitokiais sutrikimais, yra susidūręs apie šimtą kartų. Tai – realus, bet labai retas faktas. Tačiau, kaip kalbėjo vienoje paskaitoje 2005 metais, visiems be išimties tenka susidurti su kitokiu demonų veikimu – gundymu. Tai – pagrindinis būdas „gundyti žmogų blogiui, nutempti jį nuo Dievo, įtraukti į pragarą: visi patiriame demonų gundymus nuo gimimo iki mirties. Taip pat ir Jėzus sutiko būti gundomas demono“. To neišvengia nei šventieji, nei jis pats, nepriklausomai savo amžiaus ir patirties, pabrėžė t. Amortas. Ką daryti? Visada reikia stengtis atsiversti ir sugrįžti pas Dievą, melstis, laikytis arti Viešpaties, gauti Sakramentus, vengti klaidų. „Kol esame pasaulyje, turime kovoti“, – tada sakė egzorcistas.

Tačiau, kaip primena Pauliečių brolija, t. Gabrielius buvo ne tik kovingas egzorcistas, bet ir visada švelnus, mielas žmogus, sugebantis nuraminti bet kokioje, kad ir dramatiškiausioje situacijoje. Už tai jam dėkingi jo kongregacijos broliai, kunigai ir pasauliečiai, vyrai ir moterys, kuriuos jis sutiko gyvenime.

Nuotrauka iš abcnews.go.com

 

Atgal | Pirmasis puslapis | XXI amžius | Redakcija