„XXI amžiaus“ priedas apie gyvybės apsaugą Nr.5 (310)

2018 m. gegužės 18 d.


PRIEDAI

žvilgsniai

pro vita

Horizontai

Sidabrinė gija

Kristus ir pasaulis

Atodangos

Abipus Nemuno


 

Apdovanoti gyvybės kultūros puoselėtojai

Kun. Ričardas Doveika (dešinėje)
įteikė Gyvybės apdovanojimo
statulėlę nominacijoje
„Už šeimos stiprinimą“ kėdainiečių
Vilmos ir Deivido Judenių šeimai

Gegužės 5 dieną Vilniaus rotušėje įvyko Gyvybės apdovanojimai, skirti pagerbti labiausiai prie gyvybės kultūros puoselėjimo prisidėjusius žmones, iniciatyvas ar organizacijas. Apdovanojimai kasmet įteikiami minint Pasaulinę gyvybės dieną, kuri Lietuvoje nuo 1998 metų švenčiama paskutinį balandžio sekmadienį.

Gyvybės apdovanojimų, kuriuos organizavo žurnalas „Ateitis“, interneto tinklalapis „Bernardinai.lt“ ir žurnalas „Apžvalga“, tikslas – pastebėti gyvenimą ir viltį teikiančius žmones, papasakoti apie jų iniciatyvas, pasidalinti šviesiais, viltingais darbais su visuomene ir priminti, kad kiekvienas žmogus yra vertybė. Šventinio renginio metu įteiktos Gyvybės apdovanojimų statulėlės septyniose skirtingose nominacijose, kurių laimėtojus iš gausybės atsiųstų anketų, siūlančių apdovanoti besidarbuojančius gyvybės puoselėjimo srityje, buvo patikėta išrinkti autoritetingai, iš organizatorių, praėjusių metų laimėtojų ir mokslininkų sudarytai komisijai.

Už šeimos stiprinimą apdovanoti Vilma ir Deividas Judeniai, nuo 2009 metų savo namuose įkūrę vaikų dienos centrą „Tavo svajonė“, kuriame kasdien lankosi vaikai iš sunkumus patiriančių šeimų, konsultuojantys šeimas, padedantys spręsti šeimose kylančias problemas, organizuojantys savitarpio pagalbos grupes jaunuoliams.

Už profesinį pasiryžimą puoselėti gyvybės kultūrą pagerbta VšĮ „Motinos Teresės šeimų namai“ direktorė Regina Zabielienė, nuo 2004 metų dirbanti su valstybiniuose globos namuose augusiomis merginomis, kurios laukiasi kūdikių, padedanti išsaugoti naują gyvybę ir besirūpinanti, kad vaikai augtų kartu su savo motinomis.

Už pagalbą suabejojusiems gyvenimo prasmingumu ir už vilties skleidimą apdovanotas brolis Vincentas OFM Cap – Gintaras Tamošauskas. Jis daugiau kaip du dešimtmečius steigia ir išlaiko reabilitacijos centrus priklausomiems nuo alkoholio ir narkotikų asmenims, benamiams užtikrina prieglobstį ir įžiebia naują viltį gyventi.

Už palankios aplinkos gimdyvei ir vaikui kūrimą apdovanotas Kazimieras Vitkauskas – žmogus, visą savo gyvenimą pašventęs žindymo kultūros puoselėjimui Lietuvoje, vienas pirmųjų Lietuvoje pradėjusių kalbėti apie žindymo svarbą ir nuolatos šviečiantis bei konsultuojantis motinas žindymo klausimais.

Už dvasinę ir fizinę pagalbą silpnesniam statulėlė skirta Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“ vadovei Danai Migaliovai, trisdešimt savo gyvenimo metų besirūpinančiai raidos sutrikimų turinčių asmenų bei jų artimųjų gerove, suteikiančiai stiprybės šeimoms, susilaukiančioms negalią turinčių vaikų.

Už jaunimo ugdymą atsakingam požiūriui į gyvybę įvertinta organizacija „Vaiko vartai į mokslą“. Tai – kelių lietuvių moterų, gyvenančių Amerikoje, iniciatyva, gyvuojanti du dešimtmečius, iš mažos grupės išaugusi į formalią labdaros organizaciją, įvairiose Lietuvos vietose remiančią 11 dienos centrų ir globos namų vaikams ir jaunuoliams iš rizikos šeimų.

Už ilgametį indėlį į gyvybės kultūros puoselėjimą pagerbtas kunigas Kęstutis Žemaitis, prie gyvybės kultūros puoselėjimo prisidėjęs tiek maldomis, tiek finansiškai, tiek šviečiamosios literatūros apie gimimą, kūdikio auginimą platinimu. Kun. Kęstutis Žemaitis – nuolatinis ragintojas šviestis ir šviesti, skleisti pagarbos gyvybei ir šeimai idėjas, rūpintis gyvybės orumo apsauga.

Kun. Ričardas Doveika, įteikdamas Gyvybės apdovanojimo statulėlę nominacijoje Už šeimos stiprinimą kėdainiečių Vilmos ir Deivido Judenių šeimai, dėkojo mamai ir tėčiui, vyrui ir žmonai, šeimai, kuri augindama savo vaikus, dalinasi svajone ir saugia aplinka ir su kitais vaikais. Nuo 2009 metų Vilmos ir Deivido Judenių namuose veikia vaikų dienos centras „Tavo svajonė“.

Įteikdamas Gyvybės apdovanojimo statulėlę nominacijoje Už dvasinę ir fizinę pagalbą silpnesniam Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis sakė: „Nevyriausybinis sektorius – turinčių skirtingų poreikių visuomenės grupių balsas, kuris padeda suformuluoti ir spręsti aktualiausias problemas. O organizacijos, atstovaujančios proto ar psichikos negalią turintiems žmonėms, turi įveikti ir pačioje visuomenėje dar dažnai pasitaikantį priešiškumą, nesupratimą, dirbti šviečiamąjį darbą. Tačiau žingsnis po žingsnio einame ta linkme, kad žmogus būtų vertinamas ir gerbiamas nepaisant jo negalios, kad jis ir jo artimieji laiku sulauktų pagalbos, palaikymo. Prie to labai svariai prisidėjo ir „Viltis“, todėl džiaugiuosi, galėdamas įteikti šį apdovanojimą jos vadovei“.

Šios nominacijos laimėtoja D. Migaliova „Viltį“ įkūrė 1989 metais, kai tik atsirado galimybė garsiai kalbėti, kaip gyvena sutrikusio intelekto žmonės, ką patiria jų tėvai. Kaip pasakoja pati visuomenininkė, visi tėvai dar laukdami vaikelio susikuria savo „svajonių kūdikį“: jie patiria šoką, jei gimdymo namuose paaiškėja, kad gimė neįgalus vaikas. Tėvams reikia labai daug pagalbos iš aplinkos, o patiems neįgaliesiems – supratimo ir priėmimo. „Nereikia pamiršti, kad ir neįgalūs asmenys yra žmonės, taip pat galintys prisidėti prie valstybės gerovės, kurti pridėtinę vertę“, – teigė Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“ vadovė D. Migaliova.

Gyvybės apdovanojimus globoja Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, renginio mecenatas – Europos Parlamento narys Algirdas Saudargas.

Kęstučio D. Rimkevičiaus nuotrauka

 

Atgal | Pirmasis puslapis | XXI amžius | Redakcija