Atnaujintas 2002 m. gruodžio 4 d.
Nr.91
(1098)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

Pirmasis puslapis
Kultūra
Lietuva
Krikščionybė ir pasaulis
Susitikimai
Darbai
Atmintis
Žvilgsnis
Nuomonės
Pasaulis
Kryžkelės


ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai

„Užuomaršos“

Kai kurie Italijos komunistai yra tikintys Dievą, lanko bažnyčias, meldžiasi. O ar teko girdėti, kad sovietinis komunistas įeitų į bažnyčią bent nuo lietaus pasislėpti? Tikrai neteko, nes ateizmas buvo sudedamoji, būtina komunistinės ideologijos dalis. Pasivadinę socialdemokratais, komunistai Lietuvoje dabar jau gėdijasi skelbti proletariato diktatūrą, nes patys tapo kapitalistais, nuo proletariato ir klasių kovos nusigręžė, tačiau kovos su jiems nesamu Dievu, Bažnyčia bei tikinčiaisiais neatsisakė. Kiekviena proga jie nevengia pabrėžti, kad Lietuvoje Bažnyčia yra atskirta nuo valstybės, tačiau „pamiršta“, kad piliečiai, kurie ir sudaro valstybę, nuo jos nėra atskirti, kad Bažnyčios ugdyti piliečiai yra nepalyginamai pilietiškesni ir doresni už dabartinio Seimo bolševikus (daugumą). Komunistai iškart pasišiaušia, jei dvasininko veikloje įžvelgia kišimąsi į politiką, nes „pamiršta“, kad dvasininkai - taip pat piliečiai, ir jie yra visateisiai pilietinės visuomenės nariai, dar daugiau - jie valstybei ugdo dorą pilietį, dalyvauja politikoje. Komunistai „pamiršta“, kad pilietinė veikla yra politinė veikla, o susipratęs pilietis yra politikas, mat jie „pamiršo“ ir žodžio politika reikšmę (valstybinių, visuomeninių organizacijų bei atskirų asmenų siekiai ir veiksmai, nukreipti į valstybės reikalų tvarkymą). „Užsimiršę“ ir uzurpavę politinę veiklą, jie mato ją tik partinėje, žinoma, savosios partijos veikloje. „Užsimiršę“ komunistai norėtų atskirti nuo valstybės ne tik dvasininkus, bet ir kariškius. Prisiminkime, kaip buvo puolamas Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Kronkaitis už išreikštą pilietinę nuomonę Amerikoje. O štai prezidentas Valdas Adamkus, „užuomaršų“ akimis, iškrėtė tikrą akibrokštą - atsisėdo prie Nacionalinių maldos pusryčių stalo! Kur tai matyta, girdėta?! „Užuomaršoms“ - nematyta negirdėta, o tikriems krikščioniškos valstybės piliečiams Prezidento, kaip valstybės vadovo ir iškilios asmenybės, poelgis yra kilnus ir sektinas pavyzdys.


Neklastokite Lietuvos istorijos!

Norėčiau atsiliepti į L.Truskos straipsnį „Tauta privalo ginti šventus dalykus“, išspausdintą „Lietuvos aide“ (2002 08 26, Nr. 196).
Tame straipsnyje labai daug melagysčių, ypač apie prezidentą A.Smetoną. Kodėl neparašote pagrindinio dalyko, kad K.Griniaus prezidentavimo laikais buvo sudarytos pačios palankiausios sąlygos netekti Lietuvos nepriklausomybės? Jo įsakymu, visi politiniai kaliniai-komunistai buvo paleisti iš kalėjimų ir, jei ne A.Smetona, 1927 metais Lietuva būtų prijungta prie Sovietų Baltarusijos.
1926 metais dauguma Nepriklausomybės Akto signatarų, tarp jų ir A.Smetona, nutarė prezidentą K.Grinių, kaip nesugebantį vadovauti valstybei ir užtikrinti nepriklausomybės, paprašyti atsistatydinti.
Būdamas įžvalgus ir ryžtingas žmogus, A.Smetona nedelsdamas Lietuvos komunistų partiją paskelbė už įstatymo ribų, ir jos veikla, ardanti nepriklausomybės pamatus, buvo uždrausta ir laikoma politiniu nusikaltimu.
Žmonės mieste ir kaime buvo saugūs, niekas nežudė, nebuvo išvagiami bankai. Per tą laikotarpį bankas sukaupė šešias su puse tonos aukso atsargų. A.Smetonai vadovaujant, Lietuva buvo pasiekusi vienodas starto pozicijas su Suomija, Norvegija, ūkyje buvo beveik pasivijusi Daniją, Olandiją.