Atnaujintas 2003 m. gegužės 9 d.
Nr.36
(1140)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

Pirmasis puslapis
Ora et labora
Aktualijos
Krikščionybė ir pasaulis
Katalikų bendruomenėse
Atmintis
Istorijos vingiai
Gimtas kraštas
Rinka
Ūkis
Nuomonės
Lietuva
Pasaulis


ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai

Kauno arkivyskupijoje

Kauno dekanate

Parapijos susirinkimas

Šaltas ir vėjuotas sekmadienio rytas nesutrukdė parapijiečiams rinktis į atstatomą paminklinę Prisikėlimo bažnyčią vienuoliktos valandos šv. Mišioms. Tikintieji, drąsiai klaupiantys ne ant kruopščiai išblizgintų grindų, o ant betoninės dangos, iš širdies giedantys ne šiltoje jaukioje bažnyčioje, o dar vėjų perpučiamame ir nespėjusiame įšilti pastate, primena, kad bažnyčios statyba prasideda ne nuo plytų ir statybininkų darbo, o nuo tikinčiųjų, nuo bendruomenės gyvo tikėjimo.
Po šv. Mišių parapijos klebonas dekanas kun. Vytautas Grigaravičius dar kartą priminė susirinkusiems tikintiesiems pastoracinės tarybos vietą parapijos gyvenime, jos funkcijas, apibūdino parapijoje veikiančias struktūras, jų tarpusavio ryšius, atskaitomybę.


Vilniaus arkivyskupijoje

Vilniaus dekanate

Šv. Kryžiaus relikvijas neša
kun. Kęstutis Latoža (kairėje)

Šv. Kryžiaus relikvijos sugrįžimas

Gegužės 4-ąją surengtos Šv.Kryžiaus relikvijos grąžinimo iškilmės. Iš Vilniaus Šv. Kryžiaus Atradimo (Kalvarijos) bažnyčios 1960 metais pavogtą kryžių Vilniaus katalikams sugrąžino pernai čia apsilankęs Minsko ir Slucko stačiatikių metropolitas Filaretas. Šis kryžius - tai XVIII amžiaus relikvijorius su Šv. Kryžiaus relikvija. Metropolitas Filaretas papasakojo, kad jam yra žinomas relikvijorių pavogęs asmuo. Būdamas paauglys jis 1960 metais keliavo po Lietuvą ir pavogė kryžių. Suaugęs labai gailėjosi tai padaręs, pats ieškojo būdų, kaip sugrąžinti pavogtą vertybę. Pagaliau tai buvo įvykdyta per metropolitą Filaretą.
Kaip sakė Vilniaus Šv. Kryžiaus Atradimo (Kalvarijos) parapijos klebonas kun. Kęstutis Latoža, Šv. Kryžiaus relikvijorius yra auksuotas, papuoštas kalnų krištolu. Pati relikvija per tuos keturis dešimtmečius jau buvo dingusi, bet metropolitas iš Jeruzalės patriarcho gavo kitą ir įdėjo į Vilniaus katalikams grąžinamą relikvijorių.


Vilkaviškio vyskupijoje

Aleksoto dekanate

Šv.Mišias už mokyklos bendruomenę aukojo kunigai Mindaugas Martinaitis ir Kęstutis Vosylius

Mokyklai - 50

Garliava. “Negali būti, kad mūsų mokyklai tik 50 metų. Ji daug senesnė. Juk dar mano mama čia mokėsi, o šiemet ją baigs mano sūnus”, - kalbėjo buvę Garliavos vidurinės mokyklos mokiniai, rinkdamiesi į šventę, skirtą mokyklą paliekančiai 50-ajai abiturientų laidai.
Iš tiesų Garliavos vidurinės mokyklos metraštis siekia daug senesnius laikus. Istorija mini Garliavoje jau buvus parapijos pradžios mokyklą dar 1832 metais. 1923-1939 metais Garliavoje veikė šešių skyrių pradžios mokykla, 1947 metais ji perorganizuota į progimnaziją. 1952 metais vyko mūrinio mokyklos pastato statybos, o 1953 metais jau veikė vidurinė mokykla, turėjusi 650 mokinių. Tai prie to mūrinio pastato sienos kasmet ir fotografuojasi vis nauja abiturientų laida. Šiemet Garliavos vidurinė mokykla išleidžia 50-ąją abiturientų laidą. Iš viso per 50 metų mokyklą baigė 2638 abiturientai.