Atnaujintas 2005 lapkričio 30 d.
Nr.90
(1391)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai

Valstybės menkėjimo požymiai ryškūs ne tik viršūnėse

Andrius KUBILIUS,

opozicijos lyderis, Tėvynės sąjungos pirmininkas

Lietuvoje kyšininkavimo mastai didėja

Neseniai Darius Kuolys ir Pilietinės visuomenės institutas paskelbė nedžiugias išvadas, kad mūsų visuomenę yra apėmusios depresijos nuotaikos. Papildydamas D.Kuolį noriu teigti, kad visuomenės depresinės nuotaikos yra susijusios su ryškiai pastaruosius penkerius metus matoma valstybės menkėjimo tendencija. Tarptautine kalba tai galima būtų vadinti degradavimu. Su kuo tokios valstybės menkėjimo tendencijos yra susijusios visų pirma su valdžios lyderių skandalinga veikla – „draugystės“, „abonentai“, falsifikuoti diplomai – visai tai yra valstybės menkėjimo požymiai, kurie rodo, kokios tendencijos įsivyrauja viešajame gyvenime.


Dėl Lietuvos Respublikos ministro pirmininko Algirdo Brazausko

Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partijos pareiškimas

Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partija (LKDP) įdėmiai seka įvykius, susijusius su Lietuvos Respublikos ministro pirmininko A.Brazausko šeimos verslo skandalu. Skandalai, susiję su premjero A.Brazausko šeimos valdomu turtu, neabejotinai daro neigiamą įtaką Lietuvos valstybei, mažina jos autoritetą pasaulio kontekste. Visi pastarųjų savaičių įvykiai liudija, kad Lietuvoje tam tikra šalies politinio elito dalis, nejausdama jokios atsakomybės už savo veiksmus, labiau rūpinasi savo asmeniniu bei Premjero šeimos verslu negu valstybės reikalais, itin stokoja politinės valios ir politinės kultūros. LKDP nemano, kad kilęs skandalas dėl A. Brazausko šeimos verslo reikalų yra sureikšminamas. Priešingai, LKDP pozityviai vertina tai, kad ir žiniasklaida, ir politikai, ir šalies vadovai nedviprasmiškai išsako savo nuomonę, neneigdami galimos korupcijos grėsmės, ir nepritaria tokiai A.M.Brazausko pozicijai, kai jis nuo visuomenės akivaizdžiai slepia savo žmonos didelio turto įsigijimo aplinkybes.


Lietuvių katalikų mokytojų sąjungos veikla ir tikslai

Pastaruoju metu Lietuvos žiniasklaidoje pasirodė prieštaringa informacija apie Lietuvių katalikų mokytojų sąjungos (LKMS) veiklą bei jos žinioje esantį nekilnojamąjį turtą. Siūlome faktais, o ne prielaidomis, siekiant supainioti kažkieno interesus, paremtą informaciją apie LKMS.

Lietuvių katalikų mokytojų sąjunga (LKMS) įkurta 1919 metais. 1940 m. birželio 20 d. ir 1940 m. rugpjūčio 24 d. vidaus reikalų ministro A.Guzevičiaus nutarimais LKMS turtas (kilnojamasis ir nekilnojamasis) buvo perduotas Lietuvos komunistų partijai. LKMS atsikūrė 1989-aisiais ir 1990 m. liepos 17 d. įsakymu Nr. 23-VO įregistruota Teisingumo ministerijoje. LKMS yra kolegialus valdymo organas (valdyba ir suvažiavimas).

Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija