Atnaujintas 2008 m. lapkričio 12 d.
Nr. 85
(1678)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai

Įteikė kursų baigimo pažymėjimus

Bronius VERTELKA

Kursų baigimo pažymėjimų įteikimo
iškilmių dalyviai. Kairėje –
kun. Tomas Skrudupis

Panevėžio kolegijos Didžiojoje auditorijoje spalio 29 dieną įteikti slaugos ir sielovados kursų baigimo pažymėjimai. Vasario-birželio mėnesiais Panevėžyje veikė slaugos ir sielovados kursai. Kursus inicijavo ir koordinavo vienuolė s. Vanda. Steigti tokius kursus mintis  kilo jai  pernai, bendraujant su Lietuvos „Caritas“ atstove. Neabejodamas tam pritarė Kristaus Karaliaus Katedros klebonas kun. Tomas Skrudupis. S.Vanda pritarimą rado ir kolegijoje: mat prieš 30 metų ji pati mokėsi medicinos mokykloje, todėl čia sutiko tuos pačius dėstytojus.


Tremtiniai ir politiniai kaliniai minėjo jubiliejų

Rūta AVERKIENĖ

Juosta apjuosiamas Vytautas Kaziulionis

Varėnos kultūros centre, deja, jau negausiai susirinkę Varėnos krašto tremtiniai ir politiniai kaliniai kalbėjo apie netolimos Lietuvos istorijos įamžinimo ir atminties svarbą. Tądien, minint Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Varėnos skyriaus bei tremtinių ansamblio „Viltis“ dvidešimties metų jubiliejų, buvo prisimintos svarbiausios datos ir laisvės kovų dalyvių atlikti darbai.


Marcinkonys šventė Simajudą

Rūta AVERKIENĖ

Margionių klojimo teatro artistai
vaidina spektaklį „Siratų ašaros“

Simajudas – apaštalų Simono ir Judo šventė, kasmet švenčiama Marcinkonyse, mat parapijos bažnyčia pavadinta šių apaštalų vardu. Šiemet Simajudas Marcinkonyse buvo švenčiamas taip, kaip šiuos atlaidus švęsdavo senovėje.

Atlaidų dalyviai galėjo pasigrožėti ne tik viena gražiausių Lietuvoje procesijų, kurioje buvo nešamos parapijai priklausančių kaimų vėliavos, bet ir tautiniais drabužiais pasipuošusiais procesijos dalyviais.


Lietuvos ir Vengrijos istorijos ir kultūros sąsajos

Dr. Aldona KAČERAUSKIENĖ

Lietuvoje vengrų šiuo metu gyvena nedaug. Spalio 29 dieną Lietuvos Stepono Batoro vengrų kultūros draugijos (pirmininkė dr. Morika Rubaževičienė) ir Vengrijos ambasada surengė konferenciją „Lietuvos-Vengrijos istorijos bei kultūros sąsajos: Stepono Batoro ir Kasparo Bekešo atminimas“. Konferencijoje pranešimus skaitė dr. Genutė Kirkienė (Vilniaus universitetas), Naglis Navakas (Vilniaus universitetas), dr. Raimonda Ragauskienė (Lietuvos istorijos institutas), dr. Sigitas Narbutas (Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas), Gediminas Gendrėnas ir Audronė Kasperavičienė (Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija) bei prof. Szentmartoni Szabo Gezos (Budapešto universitetas). Konferenciją sveikino Vengrijos ambasadorius Lietuvoje Noszko-Horvath Peter, Tautinių mažumų ir išeivijos departamento direktorius Antanas Petrauskas. Konferencijoje dalyvavo Lietuvių-vengrų draugijos pirmininkas Vytas Grinius ir keletas narių.


Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija