2010 m. rugsėjo 15 d.
Nr. 67
(1852)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai
2010 metai

Projektą „Gimtasis kraštas:  
įvykiai ir įspūdžiai“ remia:  

  

 

Užkrečiantys pavyzdžiai

Pleneras tapytojos atminimui

Bronius VERTELKA

Tapytojų plenero dalyviai (iš kairės):
Rasa Čypaitė, Renė Sriubiškienė,
Aleksandras Spundzevičius, Kęstutis
Preidžius ir Laimutė Širvydienė

Rokiškio krašto muziejuje vyko respublikinis tapytojų pleneras, skirtas garsios menininkės Monikos Bičiūnienės 100-mečiui. Plenere dalyvavo tapytojos vilnietės Danguolė Raudonikienė ir Laimutė Širvydienė, kupiškietė Renė Sriubiškienė, biržietis Kęstutis Preidžius, rokiškiečiai Aleksandras Spundzevičius ir Rasa Čypaitė. Be to, D. Raudonikienė atsivežė anūką Marių, gyvenantį Norvegijoje. Jis buvo plenero mokinys, dirbo kartu su senele ir nutapė vieną darbelį.

R. Sriubiškienė kilusi iš Pandėlio krašto, čia gyveno iki 46 metų. Išsikėlusi į Kupiškį pradėjo piešti. Su M. Bičiūniene bendravo nuo pat vaikystės ir ją vadino dėdiene (Renės tėvelis ir M. Bičiūnienės vyras buvo broliai). Viename paveiksle ji pavaizdavo dėdienę, atsisveikinančią su Nemunėliu. Vyriausia plenero dalyvė R. Sriubiškienė džiaugėsi puikiomis darbo bei poilsio sąlygomis ir labai skaniu maistu. Apie dešimtmetį tapantis A. Spundzevičius sakė: „Ne viename tapybos plenere esu dalyvavęs, ir iš kiekvieno jų daug gero parsivežiau. Tokie kūrybiniai pasirodymai prie meno prisiglaudusiam yra reikalingi“.

Rokiškio kraštas, ypač gražus gamta, dvarais, lietuviškais kaimais, gerais žmonėmis, vilnietei L. Širvydienei pirmiausia siejasi su tapytoja M. Bičiūniene ir jos sūnumi Rimu, dailės studijos „Paletė“ (Laimutė ją lanko jau 30 metų) vadovu. Liepos 24-ąją Rokiškio krašto muziejuje buvo atidaryta M. Bičiūnienės tapybos darbų bei respublikinio tapytojų plenero darbų paroda. Tą pačią dieną Pandėlyje prie gimnazijos vyks skulptūros, skirtos M. Bičiūnienei (autorius Almantas Sriubiškis), atidengimas ir šventinimas. Be to, Pandėlio bibliotekoje buvo pristatyti M. Bičiūnienės darbai. O moksleivių piešinių paroda, skirta M. Bičiūnienės 100-mečiui, pristatyta senojoje Pandėlio mokykloje.

Rokiškis
Autoriaus nuotrauka

 

Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija