2010 m. gruodžio 24 d.
Nr. 94
(1879)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai
2010 metai

Projektą „Gimtasis kraštas:  
įvykiai ir įspūdžiai“ remia:  

  

 

„Lietuvos kaimo spinduliai“ iš Traupio

Vytautas Bagdonas

Ūkininkas Tomas Baravykas –
Anykščių rajono pasididžiavimas

Pavasarį iškilmingai pagerbti tradicinio konkurso „Lietuvos kaimo spindulys“ nugalėtojai.

Žemės ūkio ministerijai, organizavusiai šį konkursą, kandidatus siūlė kaimo bendruomenės ir kitos nevyriausybinės organizacijos, seniūnijos, kultūros ir švietimo įstaigos, privatūs asmenys. Buvo pasiūlyta daugiau kaip 400 kandidatūrų, iš kurių atrinkti 33 būsimieji nominantai. Laimėtojus rinko naujienų portalo „Delfi“ skaitytojai.


Kėdainietę įsuko kūrybos ratas

Bronius VERTELKA

Kėdainiškė kūrėja Nijolė Pocienė
Autoriaus nuotrauka

Kėdainiuose gyvenanti kelių knygų autorė Nijolė Pocienė rašo pasakas, kuria eiles, renka savo giminės istoriją.  Kurti pradėjo būdama maždaug tokių metų kaip ir literatūros klasikė Žemaitė.

Sunki buvo Nijolės vaikystė: 1945 metais tėvą nušovė, o po 10 metų mirė mama. Tapusi našlaite pateko į Gelgaudiškio vaikų namus. Jai tai buvo kaip tremtis ar kalėjimas. Kelerius metus jautėsi niekam nereikalinga – tik vasarą trumpam seserį pasiimdavo vyresnysis brolis. Jai tai buvo dvasinė atgaiva.


Amatai

Rado prieglobstį provincijoje

Bronius VERTELKA

Medžio meistras Juozas Kalinauskas
Autoriaus nuotrauka

Vilniaus M. K. Čiurlionio meno mokykloje skulptūros specialybę baigęs Juozas Kalinauskas, ieškodamas erdvės kūrybai, rado prieglobstį provincijoje. Jis gyvena 1854 metais iš rąstų statytoje troboje, iš kurios jo ir su pyragu dabar neišprašytum. Laikinai susikalė iš lentų guolį miegoti, bet su juo jau 22 metai nesiskiria. Pailsęs patogiai įsitaiso XIX amžiuje darytame, net iš Peterburgo atkeliavusiame krėsle, namus šildo Pirmojo pasaulinio karo metais gaminta metaline kariška krosnele, kuria anksčiau naudojosi skulptorius Juozas Mikėnas. Troboje – ir paties Juozo išdrožta šv. Antano skulptūra. Menininkas šypsodamasis save vadina pindūkininku – privačiu individualiu ūkininku. Laiko melžiamą karvę, turi ir arklį, atsargiai  bando jį prajodinėti.


Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija