Finansinės kilpos

Giedrius Grabauskas-Karoblis

Gegužės 24 dieną į ligoninės reanimacijos skyrių pateko Vilniaus meras A. Zuokas. Teigiama, kad jis buvo apnuodytas, jo būklė sunki. Kol kas mažai žinoma šio senscacingo įvykio detalių, aišku tik tiek, kad ryte meras dar dirbo, o po pietų atsidūrė reanimacijoje. Visa ši paslaptinga istorija anksčiau ar vėliau atsiskleis, bet pastaruoju metu kalbama ir apie kitas paslaptingas istorijas. Pastaruoju metu iškyla su advokato K. Čilinsko mirtimi susijusios aplinkybės. Tiesa, neteigiama, kad K. Čilinskas buvo nunuodytas ar numarintas – jis jau daug metų sirgo sunkia onkologine liga, tačiau tai, kad K. Čilinskui ligoninėje buvo leidžiami daugelyje Europos Sąjungos šalių nebenaudojami vaistai, kurių jis pats nenorėjo priimti, kelia didelį susirūpinimą. Tai tiesiog atviras kai kuriose gydymo įstaigose pasitaikančio barbariško elgesio su pacientais pavyzdys.

V. Čmilytė – Europos šachmatų čempionė

Gegužės 19 dieną Lietuvą pasiekė džiugi žinia – Gruzijos sostinėje Tbilisyje vykusiame Europos moterų šachmatų čempionate varžybų nugalėtoja tapo Lietuvos šachmatininkė Viktorija Čmilytė. Naujoji Europos čempionė jau kelis kartus buvo visai arti čempionės titulo – 2008, 2009 bei 2010 metų Europos čempionatuose Lietuvos šachmatininkė iškovojo sidabro medalius. 27 metų V. Čmilytė nuo pat čempionato pradžios pasirodė puikiai, nepaleido iniciatyvos ir tapo varžybų nugalėtoja. Sidabro medalį laimėjo Bulgarijos atstovė Antoneta Stefanova, o bronzos medalį – patyrusi šachmatininkė iš Armėnijos Elina Denelian. Ypač stipri varžovė buvo armėnė E. Denelian. Ši 33 šachmatininkė, pastaruosius kelerius metus daugiausia gyvenanti Olandijoje, žaidžianti už Armėnijos rinktinę, anksčiau yra buvusi ir Europos čempione, laimėjusi tris sidabro bei du bronzos medalius Europos čempionatuose.