2014 m. sausio 10 d.    
Nr. 2
(2073)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai
2010 metai
2011 metai
2012 metai
2013 metai
2014 metai

Nuotraukos rodomos ten, kur buvo sukurtos

Seime pristatoma lenkų fotomenininko, fiksavusio Sausio 13-osios įvykius, paroda

Šiandien, sausio 10-ąją, penktadienį, 9 val. Seimo II rūmų parodų galerijoje pristatoma lenkų fotomenininko Mariušo Foreckio (Mariusz Forecki) darbų paroda „Lietuva. Sausis“. Pristatyme dalyvaus parodos autorius. Parodą apžiūrėti bus galima iki sausio 22 dienos.

Pasak parodos kuratoriaus, fotomeno festivalio „Kaunas Photo“ vadovo Mindaugo Kavaliausko, „Mariušas Foreckis – vienas iš retų Europos fotografų, fiksavusių gyvenimo pasikeitimus po geležinės uždangos kritimo savo ne tik savo gimtojoje šalyje, bet ir kitose Rytų bloko šalyse, tarp kurių – Lietuva“.

Per Lietuvos parlamento apgultį 1991 metais M. Foreckis buvo vienas iš kelių fotografų, kurie įvykius fiksavo parlamento viduje. Kita vertus, jo kūrybinis metodas – apie aktualijas pasakoti ne per įvykių epicentrą, bet per gretutines temines linijas, todėl jo fotografiniai siužetai iš 1991 metų sausio įvykių – ne tik „centrinės“ asmenybės, bet ir tie, kurių nuotaikos ir veiksmai galėjo tapti monumentaliomis akimirkomis fotografijoje.

Parodoje Seime planuojama pirmąkart parodyti M. Foreckio fotografijas iš 1991 metų sausio įvykių. Dalis jų pražuvo kartu su jau nebeegzistuojančiu laikraščiu, kurio redakcijai buvo perduotos. Išlikusios fotografijos, pirmąkart nuskenuotos iš tyloje ir tamsoje gulėjusių fotografijos juostelių, parodomos ten, kur buvo sukurtos prieš 23 metus.

Menininko M. Foreckio mama buvo kilusi nuo Kybartų. Kai 1944 metais jos šeima traukėsi į Vakarus, sustojo Poznanėje, Lenkijoje. Ten ir liko gyventi.

Festivalis „Kaunas Photo“ – vienintelis fotomeno festivalis Baltijos šalyse, kasmet rengiamas daugiau nei dešimtį metų. Festivalio organizatoriai – VšĮ Šviesos raštas ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyrius. Vienuoliktasis festivalis Kaune prasidės gegužės mėnesį.

Justė Radzevičiūtė-Laugalienė

Mariušo Foreckio nuotraukos iš parodos „Lietuva. Sausis“

 

Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija