2014 m. sausio 31 d.    
Nr. 5
(2076)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai
2010 metai
2011 metai
2012 metai
2013 metai
2014 metai

Vienijami Kristaus meilės

Švenčiant pasaulinę Maldos už krikščionių vienybę savaitę Kauno arkivyskupijoje veikiančių kelių krikščioniškų Bažnyčių ir bendruomenių atstovai kasmet kaip broliai Kristuje, kaip vieno Mokytojo mokiniai ir to paties Dievo vaikai susirenka į Ekumenines pamaldas melsti regimos vienybės, malonės įveikti krikščionijos tarpusavio susiskaldymą. Šios pamaldos sausio 18 dieną antrą kartą vyko Kėdainiuose, Šv. Juozapo bažnyčioje. Sausio 24 dieną jos surengtos Kaune, Paminklinėje Kristaus Prisikėlimo bažnyčioje.

KĖDAINIAI. Sausio 18 dieną ekumeninėse pamaldose Kėdainių Šv. Juozapo bažnyčioje dalyvavo keturių krikščioniškų konfesijų tikintieji bei juos pabaigoje sykiu palaimino dvasininkai: pamaldoms vadovavęs Kėdainių dekanas, Šv. Juozapo parapijos klebonas kun. Gintaras Pūras, šios parapijos kun. Virgilijus Rutkūnas, Josvainių parapijos klebonas vicedekanas kun. Edvinas Rimavičius, Kėdainių Šv. Jurgio bažnyčios klebonas kun. Artūras Stanevičius, stačiatikių Kėdainių Viešpaties Atsimainymo bažnyčios klebonas t. Nikolajus Murašovas, Kėdainių evangelikų liuteronų kun. Alvydas Malinauskas ir Kėdainių evangelikų reformatų kun. Raimondas Stankevičius.

„Bendrų pamaldų metu krikščionys melžiasi už taiką, vienybę, sėkmę. Mūsų bažnyčioje didesnis ekumeninis susitikimas vyko prieš porą metų, tačiau už krikščionių vienybę meldžiamės kasmet, net jeigu ir nevyksta bendros pamaldos. Mus visus sieja tai, kad esame krikščionys“, – sakė kun. Gintaras Pūras.

Į ekumenines pamaldas Šv. Juozapo bažnyčioje susirinkę tradicinių krikščioniškų konfesijų dvasininkai neslėpė, kad bendroms pamaldoms šią bažnyčią pasirinko todėl, kad joje šilčiau, nes kiti sakraliniai pastatai žiemą nešildomi arba yra avarinės būklės.

Evangelikų liuteronų kun. A. Malinauskas pabrėžė, kad skirtingų konfesijų atstovams yra reikalinga bendra malda ir tarpusavio bendravimas. „Manau, kad labiau reikėtų ieškoti to, kas mus vienija, kas yra bendra, nes bendrų dalykų daug daugiau negu skirtumų. Visų konfesijų tikslas yra vienas – žmones vesti prie Dievo, padėti suartėti su juo“, – sakė kun. A. Malinauskas.

Kėdainių stačiatikių bendruomenės vadovas t. N. Murašovas įsitikinęs, kad bendravimas visada reikalingas. „Stačiatikiai su kitų konfesijų atstovais ne taip dažnai bendrauja, todėl reikia vieniems apie kitus papasakoti, pamatyti kitas bažnyčias. Manau, kad ir tikintiesiems yra labai svarbu, jog dvasininkai bendrauja tarpusavyje“, – pabrėžė t. N. Murašovas.

Anot evangelikų reformatų kun. R. Stankevičiaus, bendra malda – gražus vienybės ženklas: „Šie mūsų susitikimai yra labai svarbūs ir būtini, nes kiekvienas tikintis žmogus vadovaujasi Dievo žodžiu, kuris aiškiai pasako: „Būkite viena Kristuje.“ Nors ne visą laiką pavyksta, bet stengiamės. Manau, kad skirtumai mums netruko, nes pagrindinėse religinėse tiesose jų nėra, o tradicijos papildo vienos kitas“, – kalbėjo kun. R. Stankevičius.

KAUNAS. Šiemet Ekumeninėse pamaldose už krikščionių susitaikymą, tarpusavio draugiškumą paminklinėje Kristaus Prisikėlimo bažnyčioje dalyvavo šešių krikščionių Bažnyčių ir bendrijų nariai bei jų dvasininkai – Kauno Kristaus Prisikėlimo parapijos klebonas dekanas mons. Vytautas Grigaravičius, Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų (Vytauto Didžiojo) bažnyčios rektorius kun. Kęstutis Rugevičius, stačiatikių Kauno Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčios dekanas klebonas t. Nikolajus Murašovas, atvykęs su dviem seminaristais; evangelikų liuteronų Kauno Švč. Trejybės bažnyčios diak. Arūnas Žydaitis; Kauno evangelikų reformatų bažnyčios diak. Jonas Žiauka; Kauno jungtinės metodistų bažnyčios kun. Remigijus Matulaitis bei Krikščionių bendrijos „Tikėjimo žodis“ Kauno bažnyčios pastorius Gabrielius Lukošius. Minėtų krikščioniškų bendruomenių vadovai prie Didžiojo altoriaus atėjo procesija, o gana gausiai šaltą žiemos vakarą susirinkusią krikščionių bendruomenę apaštalo Pauliaus Pirmojo laiško korintiečiams žodžiais – „Malonė jums ir ramybė nuo mūsų Viešpaties Jėzaus Kristaus “(1 Kor 1, 3) – pasveikino pamaldoms vadovavęs mons. V. Grigaravičius. Į katalikų dvasininko skaitomus maldavimus (jie šiemet pasaulinei maldai už krikščionių vienybę buvo paruošti Kanadoje), susirinkusi bendruomenė atsiliepdavo prašymu padaryti vieningus Jėzuje Kristuje. Viešpaties Dievo garbinimo giesmę sugiedojo broliai stačiatikiai.

Po atgailos ir užtarimo maldos Dievo Žodžio liturgijoje Evangeliją pagal Morkų (9, 33–41) lietuviškai perskaitė t. N. Murašovas. Stačiatikių dvasininkas pasakė trumpą homiliją ir joje kėlė klausimą, kaip tarp daugybės konfesijų, bendrijų atpažinti tikruosius krikščionis. Tai – tie, kurie Kristaus pavyzdžiu pastato savo centre mažą vaiką, tie, kurie priima tą vaiką nebūtinai kaip krikščionį, bet pirma kaip žmogų, yra tie, kurie pagirdo trokštantį. Jei neaukštins savęs, priims kiekvieną žmogų, paduos kitam stiklinę vandens Mokytojo Jėzaus Kristaus vardu, bus vienijami Kristaus meilės krikščionys.

Kartu išpažinusios tikėjimą, susirinkusios bendruomenės apsikeitė dovanomis – knygomis, kalendoriais, smilkalais, žvakėmis. Šis ekumeninis apsikeitimas dvasinėmis dovanomis simboliškai išreiškė, jog kiekviena krikščionių bendruomenė, šiandien dėkojanti Dievui, yra Jo apdovanota ir vertinga savomis dvasinėmis dovanomis. Kiekviena jų turi dalytis savo dovanomis su kitais, o svarbiausia, kaip minėta pamaldose, pasidalyti tarpusavyje ir su visais žmonėmis „Dievo dovana“.

Daugelis pamaldų dalyvių – skirtingų krikščioniškų konfesijų krikščionių – kreipėsi į dangaus Tėvą Jėzaus išmokyta malda „Tėve mūsų“, vėliau linkėjo vieni kitiems ramybės, o įžiebtų žvakių liepsna jų rankose spinduliavo tarpusavio meilę ir šilumą. Ekumeninių pamaldų dalyviams visi jose dalyvavę dvasininkai suteikė palaiminimą.

Pamaldų rinkliava buvo skirta Biblijos draugijos Lietuvoje veiklai paremti.

Pagal katalikai.lt

 

Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija