2016 metai

Olimpinėms žaidynėms pasibaigus

Olimpiniai vicečempionai irkluotojai
Saulius Ritteris ir Mindaugas Griškonis

Sekmadienį Brazilijoje, Rio de Žaneire, baigėsi 31-osios vasaros olimpinės žaidynės. Šiemet 28-iose olimpinėse sporto šakose varžėsi daugiau kaip 10,5 tūkst. atletų iš 206 pasaulio šalių, dalyvavo ir su Tarptautinio olimpinio komiteto vėliava startavusių sportininkų grupė. Lietuvos delegaciją sudarė 67 sportininkai.

Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijoje legendiniame Marakanos stadione, palaikė mūsų šalies olimpiečius plaukikus Giedrių Titenį ir Rūtą Meilutytę, kartu su viso pasaulio krepšinio gerbėjais žiūrėjo Lietuvos ir Brazilijos vyrų rinktinių dvikovą. Valstybės vadovė vizito Rio de Žaneire metu su mūsų šalies olimpiečiais susitiko olimpiniame kaimelyje, o žaidynių uždaryme dalyvavo Lietuvos ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Iš šių žaidynių lietuviai parsivežė keturis medalius – vieną sidabro ir tris bronzos (visų šalių ir jų medalių sąrašą spausdiname 16 puslapyje). Pirmosios medalius Lietuvai rugpjūčio 11-ąją pelnė porinių dviviečių rungtyje kovojusios irkluotojos Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė. Tą pačią dieną po pusvalandžio turėjome ir sidabro medalių laimėtojus – juos pelnė vyrų porinių dviviečių valčių klasės 2000 m A finale irklavę Mindaugas Griškonis bei Saulius Ritteris. Įdomu tai, kad M. Griškonis planavo startuoti vienviečių valčių varžybose, bet prieš mėnesį pakeitė ranką susilaužiusį S. Ritterio porininką Rolandą Maščinską ir sėdo irkluoti vietoje jo. Rugpjūčio 14-ąją iš Rio de Žaneiro atėjo žinia, kad sunkiosios atletikos varžybose bronzos medalį iškovojo Aurimas Didžbalis. Paskutinis, ketvirtasis, medalis iškovotas baidarių ir kanojų irklavimo varžybų dviviečių baidarių 200 metrų finale. Lietuvai bronzinę pergalę pelnė irkluotojai Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas. Dar du Lietuvos irkluotojai Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas baidarių ir kanojų irklavimo varžybų dviviečių baidarių 1000 m lenktynių finale finišavo penkti.

32-osios vasaros olimpinės žaidynės po ketverių metų vyks Japonijos sostinėje Tokijuje.