2016 m. rugsėjo 30 d.    
Nr. 36
(2204)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai
2010 metai
2011 metai
2012 metai
2013 metai
2014 metai
2015 metai
2016 metai

Priešrinkiminis ganytojiškas laiškas

Brangūs tikintieji ir visi geros valios Lietuvos piliečiai,

Mūsų Tėvynė pradėjo antrąjį laisvo ir nepriklausomo gyvenimo dvidešimtpenkmetį. Tai – ypatinga mūsų tautos patriarchų, laisvės kovotojų, brolių ir seserų dovana mums, pašauktiems toliau tęsti laisvos Lietuvos kūrimo darbą. Laisvė yra ne tik duotis, bet ir nuolatinė užduotis. Tai – mūsų dalyvavimas visuomenės gyvenime.

Netrukus į Seimą rinksime tuos, kurie atstovaus mums, kurdami ir tobulindami šalies įstatymus pagal rinkėjų valią. Svarbiausia kiekvieno laisvės ir demokratijos sąlygomis norinčio gyventi piliečio pareiga – dalyvauti parlamentarų rinkimuose, o per juos prisidėti prie krašto valdymo. Atlikdami savo pilietinę pareigą, liudijame meilę Tėvynei ir rūpinimąsi jos ateitimi. Pagal krikščioniškąją sampratą pilietinė pareiga prilygsta pareigoms artimui ir bendrajam gėriui. Dėl šios priežasties kviečiame šią pareigą atlikti ir nepasiduoti nuogąstavimams, kad vienas balsas nieko nepakeis.


Dezinformacijos labirintuose

Nerimstanti invazija ir politikų bejėgiškumas

Edvardas ŠIUGŽDA

Praėjusią savaitę buvo paviešinta, kad Rusijos žvalgybos tarnybos pareigūnas siekė užverbuoti Prezidentūrą ir prezidentę Dalią Grybauskaitę saugančius Vadovybės apsaugos departamento (VAD) pareigūnus, kad jie įtaisytų pasiklausymo įrangą Prezidentės kabinete ir rezidencijoje. Generalinės prokuratūros prokurorai dėl šnipinėjimo ir kitų nusikaltimų kaltinimus pateikė Rusijos Federacijos Federalinės saugumo tarnybos (FST-FSB) Kaliningrado srities valdybos Žvalgybos skyriaus vyresniajam operatyviniam įgaliotiniui ypatingai svarbiems reikalams Nikolajui Filipčenkai. Jis stojo prieš Vilniaus apygardos teismą – jam iškeltą baudžiamąją bylą dėl šnipinėjimo, neteisėto daugkartinio valstybės sienos perėjimo, dokumento klastojimo ir melagingos informacijos pateikimo siekiant įsigyti dokumentą nagrinėja trijų teisėjų kolegija. N. Filipčenka buvo sulaikytas vykstantis tranzitiniu traukiniu per Lietuvą iš Kaliningrado srities į Baltarusiją ir nuo praėjusių metų balandžio 29 dienos laikomas Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime. Ikiteisminį tyrimą atlikę Generalinės prokuratūros prokurorai teismui perduotoje byloje teigia surinkę pakankamai įrodymų, kad 39 metų Rusijos pilietis N. Filipčenka veikė su FST Kaliningrado srities valdybos Žvalgybos skyriaus viršininku I. G. bei Lietuvos piliečiu V. S.


Parolimpiečių pergalės – įkvepiantis pavyzdys Lietuvai

Prezidentė Dalia Grybauskaitė
su parolimpinių žaidynių dalyviais

Rugsėjo 26 dieną, pirmadienį, Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo parolimpinėse žaidynėse Rio de Žaneire medalius iškovojusius šalies sportininkus. Aukso medalį laimėjusiems Lietuvos vyrų golbolo rinktinės nariams įteiktas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro Didysis kryžius. Rutulio stūmimo rungtyje iškovojęs auksą, o disko metimo varžybose sidabrą pelnęs Mindaugas Bilius apdovanotas padėkos raštu ir specialiu Prezidentės medaliu. Kadangi atletas prieš dvejus metus gavo ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžių, pagal įstatymą, aukštesnį valstybės apdovanojimą jis gali gauti ne anksčiau kaip po trejų metų. „Drauge su Jumis džiūgavome vėl matydami Rio mūsų Trispalvę – lietuvišką pergalės ženklą. Į pasaulio ir šalies sporto istoriją įrašėte naujas ir labai ryškias eilutes, o Jūsų asmeninės istorijos ir pavyzdžiai įkvėps ne vieną žmogų priimti svarbiausius gyvenimo iššūkius“, – sakė Prezidentė. Šalies vadovė pabrėžė, kad Lietuva didžiuojasi savo parolimpiečių pasiekimais, kurie yra dar vienas įrodymas, kad neįgaliųjų sportas negali būti diskriminuojamas. Pasak Prezidentės, sportininkai neturi būti skirstomi į rūšis, o visų atletų laimėjimus reikia vertinti vienodai. Parolimpiečiams Prezidentė palinkėjo sveikatos ir dar daugiau pergalių ateityje.


Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija