2016 m. gruodžio 23 d.    
Nr. 48
(2216)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai
2010 metai
2011 metai
2012 metai
2013 metai
2014 metai
2015 metai
2016 metai

Bibliotekų metai

Advento žvakių šviesoje

Advento dainas dainuoja
folkloro ansamblis

Žodį taria Pagramančio
klebonas kun. Vaidotas Vitė

PAGRAMANTIS. Adventas – viltingo laukimo, klausimų ir atsakymų laikas, šviesos ir gyvybės troškimas. Belaukiant gražiausių metų švenčių kaimo bibliotekoje vyko adventinė popietė „Advento žvakių šviesoje – pasmuokavuok, kap skane“. Šventėje dalyvavo ir savo kulinarinį paveldą šmaikščiai, linksmai, su liaudišku sąmoju pristatė Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojos, knygos „Pasmuokavuok, kap skane“ sudarytojos Astutė Noreikienė, Stefa Minutaitė ir folkloro kolektyvo „Suodnas“ vadovė Renata Gužauskienė. Mat žemaičių virtuvės patiekalai paprasti, neįmantrūs, bet vertingi ir atitinkantys senosios žemaičių virtuvės tradicijas.

Šventėje lankėsi Tauragės rajono savivaldybės vicemerė Virginija Eičienė, Mažonų seniūnas Jonas Samoška, Pagramančio parapijos klebonas kun. Vaidotas Vitė, Pagramančio regioninio parko lankytojų centro administratorė Rita Krompalcienė, bibliotekininkės iš Mažonų ir Norkaičių bibliotekų. Bibliotekoje atidaryta kraštietės, dailininkės mėgėjos Marytės Tauškėlienės tapytų paveikslų paroda ir adventinių vainikų, puokščių paroda. Dailininkės paveiksluose dominuoja gamtos vaizdai, gėlės, medžiai. Advento dainomis ir giesmėmis džiugino Pagramančio moterų folkloro ansamblis ir jo vadovas Žilvinas Jankus.

Už kulinarinio paveldo vaišes dėkingi vaišingosioms kaimyninės Šilalės viešosios bibliotekos darbuotojoms, taip pat Pagramančio krašto gaspadinėms Audronei Bajorinienei, Birutei Šimelienei, Stefanijai Šeputienei.

Virgina Bartušienė,
Pagramančio bibliotekos vyr. bibliotekininkė

Tauragės rajonas

 

Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija