2017 m. rugsėjo 22 d.
Nr. 36 (2253)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai
2010 metai
2011 metai
2012 metai
2013 metai
2014 metai
2015 metai
2016 metai
2017 metai

Pokalbių vakaras su svečiais

Bendra nuotrauka atminčiai. Pagėgių
savivaldybės viešosios bibliotekos
bendruomenė su svečiu Gabrieliu
Liaudansku-Svaru. Ketvirtoji
iš kairės – Pagėgių savivaldybės
viešosios bibliotekos direktorė
Milda Jašinskaitė-Jasevičienė

Klausimai svečiui

Pagėgiai. Savivaldybės viešoji biblioteka, pasitikdama jubiliejinę Pagėgių krašto šventę „Pagėgiai – laiko labirintuose“ (šiemet Pagėgiams sukanka 710 metų), pakvietė kraštiečius bei miesto svečius, o ypač jaunuomenę, bent trumpam išjungti telefonus, socialinių tinklų programėles ir pasinerti į tikrą, šiltą pokalbį vakare „Dabar – be WI-FI“.

Startą vakaro pradžiai davė aukščiausio Lietuvos teatro apdovanojimo „Auksinis scenos kryžius“ laureato (2013) Gedimino Šiaulio (Vilnius) režisuoto trumpametražio filmo „Kaukai“ (2017) prezentacija. Šis net du „Sidabrinės gervės“ apdovanojimus (kategorijose „Geriausias metų animacinis filmas“ ir „Geriausias metų kompozitoriaus darbas“) pelnęs kūrinys pasakoja apie nenutrūkstamą gyvybės užsimezgimo ir jos pabaigos ciklą. Filmas „Kaukai“ Niujorke vykusiame viename didžiausių animacijos festivalių „Animation Block Party“ įvertintas „Geriausio originalaus dizaino“ apdovanojimu.

Renginio metu šių dienų jaunimui aktualių problemų bei galimų jų sprendimų temas gvildeno vakaro svečias iš Vilniaus – dainininkas, repo ir hip-hopo grupės „G&G Sindikatas“ lyderis, kompozitorius, pedagogas, socialinių, pilietinių, visuomeninių iniciatyvų autorius, Lietuvos šaulių sąjungos narys, Lietuvos kariuomenės ambasadorius, apdovanotas ordinu „Už nuopelnus Lietuvai“ (2013) Gabrielius Liaudanskas-Svaras. Šis žymus muzikos pasaulio ir visuomenės atstovas yra ilgametis švietėjiškos bei labdaringos veiklos, apimančios darbą su šalies įkalinimo įstaigomis, ligoninėmis, jaunimo centrais, mokyklomis, entuziastas, iniciatorius, organizatorius. Svečią sveikino, simbolinę atminimo dovaną bei gražius žodžius apie jo plėtojamos visuomeninės veiklos svarbą dovanojo Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis.

Remdamasis asmeniniais pavyzdžiais iš vaikystės, paauglystės bei dalindamasis savo gyvenimo kelyje sukaupta patirtimi, G. Liaudanskas-Svaras atskleidė paprastą, bet genialų kiekvienam pasiekiamos laimės receptą, kurio pamatas, anot svečio, – šeima bei pats žmogus: jo pasirinkimų, poelgių, įsitikinimų deklaravimas. Anot svečio, gyvenimo pilnatvė prasideda ir baigiasi davimu: savo vidiniam „aš“, artimajam, pagalbos prašančiajam ir pagaliau kiekvieną žmogų išauginusiai, subrandinusiai žemei – Lietuvai... Pats Gabrielius aktyviai lankė įvairius šalies miestus bei miestelius dalyvaudamas LRT televizijos projekte „Nacionalinė ekspedicija: Nemunu per Lietuvą“, kurios metu pabuvojo ir Pagėgių savivaldybėje, susipažino su šio krašto kultūros, gamtos, istorijos paveldo objektais, tad Pagėgiai svečiui jau tapo artimi ir gana gerai pažįstami.

Jaunatvišką dainą „Dance“ (liet. „Šok“) renginyje gausiai dalyvavusiai jaunuomenei ir bendruomenei dovanojo stoniškietė Kamilė Jankevičiūtė. Jaunuoliai G. Liaudanskui-Svarui pažėrė galybę klausimų ir apibėrė jį prašymais nusifotografuoti bei čia pat gauti autografą.

Renginį vedusi Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, dėkodama svečiui už neišdildomus vakaro įspūdžius bei įtemptoje savo darbotvarkėje rastą laiką susitikimui ir nuoširdžiam pokalbiui su pagėgiškiais, įteikė svečiui Pagėgių kraštą priminsiančių simbolinių dovanų. Svečias atviravo, jog dar mielai ne kartą sugrįžtų į Pagėgius ne tik naujų diskusijų vakarams, bet ir koncertuoti su visa „G&G Sindikatas“ grupe.

Sonata Vitkutė,
Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos metodininkė,
skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Astos Andrulienės nuotrauka

 

Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija