2018 m. gegužės 11 d.
Nr. 19 (2286)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai
2010 metai
2011 metai
2012 metai
2013 metai
2014 metai
2015 metai
2016 metai
2017 metai

Daugiavaikių mamų gyvenimai – žygdarbis Lietuvai

Lietuvos Respublikos prezidentė
Dalia Grybauskaitė ir Plokščiuose
gyvenanti šešis vaikus išauginusi
ilgametė „XXI amžiaus“ skaitytoja
92 metų Stefanija Valuntienė
su dukra Egle ir sūnumi Žilvinu

Prezidentė apdovanojo Seimo
pirmininko Viktoro Pranckiečio mamą
Reginą, išauginusią penkis vaikus

Lietuvos Respublikos prezidentė
Dalia Grybauskaitė ir šešis vaikus
išauginusi Stefanija Valuntienė

Gegužės 2 dieną Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė su Motinos diena pasveikino ir ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanojo daugiavaikes motinas.

Jau tradicija tapusiame renginyje valstybės apdovanojimai buvo įteikti 33 mamoms iš visos Lietuvos, išauginusioms ir gerai išauklėjusioms penkis ir daugiau vaikų.

Pasak šalies vadovės, šios dienos iškilmės – vienos gražiausių metuose, nes pasitinkama Motinos diena ir pagerbiamos mamos. Nuo mažens girdimas, pirmiausia išmokstamas tarti mamos vardas kiekvienam yra pats svarbiausias. Įteikdama apdovanojimus Prezidentė pabrėžė, kad šių mamų gyvenimai – tylus motiniškas žygdarbis. Kiekvienas pagimdytas ir užaugintas vaikas – svarbus visai šaliai. Šie vaikai toliau kuria mūsų Lietuvą, saugo ją, užtikrina jos ateitį. Šalies vadovė padėkojo mamoms už tai, kad augindamos vaikus atidavė jiems labai daug širdies šilumos, laiko, sveikatos ir meilės. Kiekvienas vaikas, sulaukęs savo mamos meilės, vėliau ja dalijasi ir su kitais žmonėmis. Prezidentė daugiavaikėms mamoms palinkėjo sveikatos, ištvermės ir vaikų meilės bei pasveikino visas su Motinos diena. Iš viso Prezidentės dekretu apdovanotos 46 daugiavaikės motinos, iš kurių viena išauginusi net 12, o keturios po 10 vaikų.

Kandidatūras dėl apdovanojimo ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu Lietuvos Respublikos Prezidentui teikia socialinės apsaugos ir darbo ministras pagal gautas miestų ir rajonų savivaldybių administracijos rekomendacijas. Apdovanotoms motinoms išmokama 290 € premija.

Būtent nuo šių metų apdovanojamos jau ne tik septynis ar daugiau, bet ir penkis ar daugiau vaikų užauginusios motinos. Šie apdovanojimai teikiami nuo 2004 metų.

Roberto DAČKAUS (lrp.lt) nuotraukos

 

Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija