„XXI amžiaus“ priedas apie gimtinės žmones ir darbus

2018 m. rugpjūčio 17 d., Nr. 8 (100)


PRIEDAI

žvilgsniai

pro vita

Horizontai

Sidabrinė gija

Kristus ir pasaulis

Atodangos

Abipus Nemuno

Smėlio skulptūros valstybės 100-mečiui ir būsimam Popiežiaus vizitui pagerbti

Autorius prie popiežiaus
Pranciškaus skulptūros

ŠILALĖ. Antrus metus iš eilės čia vykdytas tarptautinis smėlio skulptūrų kūrybinis projektas. Dvi iš jų kūrė pasaulyje žymūs skulptoriai – lietuvis Andrius Petkus ir latvis Krists Zarins.

Prie Šilalės kultūros centro stovinčioje net 5 metrų aukščio smėlio skulptūroje įprasmintos Lietuvai ir Šilalei svarbios datos: atkurtos Lietuvos 100-metis, Šilalės miesto 485-metis ir Šilalės herbo 50-metis. Pagrindiniu akcentu tapo Nepriklausomybės ąžuolas, kuris pasodintas 1928 metais Šilalės miesto centre, minint atkurtos Lietuvos 10-metį. Ąžuolo centre vaizduojamas istorinis Vyčio atvaizdas (sukurtas Juozo Zikaro 1925 metais). Skulptūroje neatsitiktinai vyrauja patriotiškumo tema, mat Šilalė praėjusiais metais LRT televizijos projekte „Lietuvos patriotai“ iškovojo patriotiškiausio Lietuvos miesto vardą.

Prie Šilalės Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios iškilo trijų metrų aukščio popiežiaus Pranciškaus skulptūra. Ji skirta Šventojo Tėvo vizitui Lietuvoje. Popiežius mūsų šalyje lankysis rugsėjo pabaigoje, todėl ši skulptūra – originali ir netradicinė žinutė ir vienas iš būdų parodyti, kad šis garbingas svečias yra laukiamas. Skulptūroje paliktas įrašas „Laukiame Jūsų, Šventasis Tėve Pranciškau, atvykstant į Lietuvą!“ rodo, kad šis garbingas svečias yra laukiamas. Planuojama, kad skulptūros Šilalėje stovės iki vėlyvo rudens. Tikimasi, kad jos sulauks gausaus vietinių ir atvykstančių lankytojų būrio.

Faustas Meiženis

 

Atgal | Pirmasis puslapis | XXI amžius | Redakcija