„XXI amžiaus“ priedas apie Lietuvą ir pasaulį
2016 m. spalio 28 d., Nr. 10 (292)

PRIEDAI

žvilgsniai

pro vita

Horizontai

Sidabrinė gija

Kristus ir pasaulis

Atodangos

Abipus Nemuno

VU profesoriui – archeologijos Nobeliui prilygstantis apdovanojimas

Spalio 20 dieną Vilniaus universiteto (VU) Istorijos fakulteto profesoriui emeritui Mykolui Michelbertui iškilmingai įteiktas prof. Jozefo Kostrževskio (Jozef Kostrzewski) apdovanojimas.

Tai – aukščiausias Lenkijos mokslinės archeologijos draugijos apdovanojimas. Nors jis Lenkijoje teikiamas jau beveik trisdešimt metų, tačiau pirmą kartą skirtas užsienio mokslininkui. Nepaprastasis ir įgaliotasis Lenkijos Respublikos ambasadorius Lietuvos Respublikoje Jaroslavas Čubinskis (Jarosław Czubiński) šį įvertinimą prilygino archeologijos Nobeliui.

„Tai man yra didelė garbė. Ir nustebau, ir labai apsidžiaugiau – gal tai bus impulsas tolesniam artimam bendradarbiavimui tarp Lenkijos ir Lietuvos archeologų. Norėčiau, kad glaudūs ryšiai nenutrūktų, kad ir toliau keistumės moksline informacija, kad intensyviau vyktų pasikeitimai studentų grupėmis, kad bendromis jėgomis greičiau išaiškintume daug paslapčių, kurios vis dar slypi nežinioje“, – sako VU profesorius emeritas M. Michelbertas.

Jis apdovanotas už ryšių su Lenkijos archeologais stiprinimą ir plėtojimą, už didelį indėlį sprendžiant Europos archeologijos problemas. Įkūrus VU Archeologijos katedrą, profesorius užmezgė glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Lenkijos mokymo ir mokslo institucijomis, pirmiausia, su Krokuvos ir Varšuvos universitetais, o pastaraisiais metais labai produktyvūs abiejų šalių mokslininkų archeologų ryšiai su Poznanės A. Mickevičiaus ir Vroclavo universitetais. Minėtuose universitetuose prof. M. Michelbertui teko skaityti paskaitas, recenzuoti daktaro disertacijas, habilituotus darbus, šie Lenkijos universitetai ir VU Archeologijos katedra nuolat keičiasi moksline informacija, vyksta studentų mainai. VU archeologas tyrinėja senąjį geležies amžių, arba romėniškąjį laikotarpį I–IV amžiais po Kristaus. VU mokslininkai kartu su kai kuriomis Lenkijos mokslo institucijomis nagrinėja panašias problemas.

Apdovanojimą profesoriui Lenkijos institute Vilniuje įteikė Lenkijos mokslinės archeologijos draugijos vicepirmininkas prof. Andžejus Mochalovskis (Andrzej Michałowski).

 

Atgal | Pirmasis puslapis | XXI amžius | Redakcija