„XXI amžiaus“ priedas apie Lietuvą ir pasaulį
2016 m. rugsėjo 30 d., Nr. 9 (291)

PRIEDAI

žvilgsniai

pro vita

Horizontai

Sidabrinė gija

Kristus ir pasaulis

Atodangos

Abipus Nemuno

Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcija kainuos beveik 25 mln. eurų

2017 metų vasarą vyksianti Vilniaus oro uosto orlaivių kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcija bendrovei atsieis beveik 25 mln. €. Tokia kaina įvardyta įvertinus, kiek kainuoja įgyvendinti būtinus techninius projekto darbus ir kiek tokie darbai atsiėjo kitiems Europos oro uostams. Numatyta kaina jau negalės būti didinama, nes pirmojo etapo darbų, kurių vertė – beveik 1 mln. €, viešojo pirkimo konkursas jau pasibaigęs, antrojo – paskelbtas.

Pirmojo rekonstrukcijos etapo darbai – orlaivių kilimo ir tūpimo tako signalinių žiburių sistemos ir pirminių grandinių rekonstravimas – bus pradėti jau po kelių savaičių. Juos planuojama baigti per devynis mėnesius. Tuo metu didžioji dalis reisų bus nukreipiama iš Kauno oro uosto Karmėlavoje.

Pagrindiniai rekonstrukcijos darbai bus atliekami nuo kitų metų liepos 14 iki rugpjūčio 17 dienos 23 val. 59 min, t. y. 18 dieną orlaivių kilimo ir tūpimo takas jau veiks. Tuo metu Vilniaus oro uostas skrydžių nepriims. Šių darbų vertė – 24 mln. €. Konkursas pagrindinių darbų rangovui pasirinkti jau paskelbtas. Orlaivių kilimo ir tūpimo takas yra viena svarbiausių oro uosto infrastruktūros dalių ir nuo jo geros būklės priklauso skrydžių ir keleivių saugumo užtikrinimas.

 

Atgal | Pirmasis puslapis | XXI amžius | Redakcija