Laikraštis apie katalikų gyvenimą Lietuvoje ir pasaulyje

2018 m. kovo 2 d., Nr. 5 (296)


PRIEDAI

žvilgsniai

pro vita

Horizontai

Sidabrinė gija

Kristus ir pasaulis

Atodangos

Abipus Nemuno

Kolumbiečiui kardinolui – 99 metai

Kard. Chosė de Chesusas
Pimientas Rodrigesas

Seniausias pasaulyje Kardinolų kolegijos narys, kolumbietis kard. Chosė de Chesusas Pimientas Rodrigesas (José de Jesśs Pimiento Rodrķguez) vasario 18-ąją, sekmadienį, pradėjo šimtuosius gyvenimo metus.

Jis gimė 1919 m. vasario 18 d. Kunigystės šventimai jam buvo suteikti 1941 metais. Dar labai jauną, tik 36 metų kunigą, 1955 metais popiežius Pijus XII paskyrė vyskupu. Iš pradžių jis tarnavo vyskupu augziliaru Pasto vyskupijoje, Kolumbijos šiaurėje. Po ketverių metų jau popiežiaus Jono XXIII buvo paskirtas Monteria vyskupijos ordinaru, dar po penkerių metų – Garzono vyskupijos ordinaru, o 1964 metais popiežius Paulius VI jį paskyrė Manizaleso arkivyskupu. Kaip vyskupas ir arkivyskupas dalyvavo visose Vatikano II Susirinkimo sesijose. Kelerius metus ėjo Kolumbijos vyskupų konferencijos pirmininko pareigas. Iš arkivyskupo pareigų pasitraukė sulaukęs 77 metų, 1996-aisiais.

Vyskupo Ch. Ch. Pimiento Rodrigeso tarnystės laikotarpis sutapo su labai neramiais ir neretai tragiškais Kolumbijos istorijos metais. Vyko pilietinis karas tarp marksistų sukilėlių ir vyriausybės pajėgų; tuo pat metu tikro karo mastą ir pavidalą kartais įgaudavo ir Kolumbijos valdžios kova su narkotikų karteliais.

Vyskupas Ch. Ch. Pimientas Rodrigesas, tapęs emeritu, tarnavo kaip paprastas kunigas parapijoje. Būdamas 82 metų buvo pakviestas dar kartą imtis ganytojo tarnystės – nuo 2001 iki 2003 kaip apaštališkasis administratorius vadovavo savo gimtajai Socorro vyskupijai.

Popiežius Pranciškus jį kardinolu paskyrė 2015 metais. Paskirtasis kardinolas dėl senatvės ir silpnos sveikatos negalėjo atvykti į konsistoriją, tad kardinoliškos insignijos jam buvo įteiktos Kolumbijoje. Galiausiai pernai rugsėjį lankydamasis Kolumbijoje Popiežius asmeniškai pasveikino senolį kardinolą.

Vatikano radijas
Nuotrauka iš Americamagazine.org.com

 

Atgal | Pirmasis puslapis | XXI amžius | Redakcija