„XXI amžiaus“ priedas apie gyvybės apsaugą Nr.6 (299)

2017 m. birželio 23 d.


PRIEDAI

žvilgsniai

pro vita

Horizontai

Sidabrinė gija

Kristus ir pasaulis

Atodangos

Abipus Nemuno


 

Pirmoji lietuviška knyga neišnešiotų kūdikių tėvams

Paskutinį pavasario savaitgalį aktyvių Sveikatos apsaugos ministerijos partnerių – neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“ – surengtoje šeimų šventėje pristatyta anksčiau laiko gimusių kūdikių tėvams skirta, ilgai laukta edukacinė knyga „Ankstukas“. Prie šios knygos asociacija intensyviai dirbo pusantrų metų.

Šventės dalyvius pasveikinusi sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė-Motiejūnienė linkėjo visiems pirmiausia sveikatos: „Pasaulyje yra „didieji“ ir „mažieji“ kovotojai. Ankščiau laiko gimę mažyliai yra tikri „mažieji kovotojai“. Didieji pergyvena dėl išgyvenimo ir ateities, o mažieji kovotojai turi daug ko išmokti bei pasivyti bendraamžius. Tam reikia daugiau slaugymo, meilės, dėmesio, kantrybės ir laiko. Dėkoju asociacijai „Neišnešiuotukas“ už reikšmingą bendradarbiavimą“.

Asociacijos „Neišnešiotukas“ vadovė Asta Speičytė-Radzevičienė įsitikinusi, kad naujoji knyga taps gyvybiškai svarbiu informacijos šaltiniu visoms ankstukų susilauksiančioms šeimoms. „Tokios knygos išleidimas buvo ilgametė svajonė. Prieš devynerius metus pagimdžiusi savo ankstukę net nežinojau, kad tokių vaikų būna. Nežinojau, kas bus su manimi ir mano pirmagime. Trūko informacijos ir laimingai pasibaigusių istorijų, kuriomis galėčiau remtis, motyvuoti save“, – apie knygos svarbą kalbėjo asociacijos vadovė. Jos teigimu, gimus neišnešiotam kūdikiui, tėvai paprastai patiria didžiulį šoką. Jie išgyvena labai įvairius jausmus: baimę, kaltę, nežinią. Vienas pagrindinių knygos tikslų yra padėti jiems nusiraminti, atgauti dvasinę pusiausvyrą. Knygoje sudėta viskas, ko gali prireikti ankstukų tėvams: svarbiausia teorinė informacija, praktiniai patarimai ir kitų tėvų istorijos bei išgyvenimai.

Knygos autorė Jūratė Jadkonytė-Petraitienė teigia, jog ruošiant šią knygą buvo siekiama tėvams suteikti emocinį palaikymą, įkvėpimą ir labai reikalingų praktinių bei medicininių žinių. „Kiekvienas knygoje esantis žodis ir sakinys patikrintas ne tik gyvenimiška ankstukų tėvų patirtimi, bet ir profesionalių gydytojų, psichologų, akušerių ilgametėje praktikoje sukauptomis žiniomis. Siekėme, kad knygoje esanti informacija padėtų tėvams geriau suprasti jų vaiko būklę, medicininės įrangos svarbą, gydymo būdus, patartų, nuramintų, įkvėptų drąsos ir tikėjimo“, – sako J. Jadkonytė-Petraitienė.

Dalis pirmojo knygos „Ankstukas“ tiražo padovanota Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos ligoninių neišnešiotų naujagimių skyriams.

Norintieji įsigyti knygą tai gali padaryti asociacijos interneto svetainėje www.neisnesiotukas.lt.

 

Atgal | Pirmasis puslapis | XXI amžius | Redakcija