„XXI amžiaus“ priedas apie gyvybės apsaugą Nr.9 (302)

2017 m. rugsėjo 22 d.


PRIEDAI

žvilgsniai

pro vita

Horizontai

Sidabrinė gija

Kristus ir pasaulis

Atodangos

Abipus Nemuno


 

Seimas svarstys, ar leisti laidoti negimusius embrionus ir vaisius iki 22-osios nėštumo savaitės

Seime po pateikimo pritarta Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos pateiktam projektui, kuriuo siūloma sudaryti teisines galimybes laidoti žmogaus embrionus ir vaisius iki 22-osios nėštumo savaitės, t. y. užsimezgusią gyvybę, kuri dėl tam tikrų priežasčių negalėjo pilnai išsivystyti ir mirė anksčiau laiko. Tai galėtų daryti visi to pageidaujantys tėvai. To iki šiol nebuvo galimybės daryti, nes tam nebuvo teisinio reglamentavimo.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, dabartinė tvarka yra netinkama, nes yra tėvų, kurie nori palaidoti savo negimusius vaikus, bet negali to padaryti. „Mes siūlome sudaryti tokias galimybes ir leisti tėvams pasirinkti – laidoti ar ne savo anksčiau laiko gimusį vaisių, kuris mirė nesulaukęs nė 22 savaičių. Ties tėvams, kurie to nenorėtų daryti, nebūtų jokios prievartos. Šios naujovės suformuotų naują teisinę praktiką ir pasirinkimo laisvę tėveliams, kurie, deja, netenka galimybės džiaugtis vaikučių šypsenomis“, – sakė ministras A. Veryga. Anot jo, tai labai jautri tema, nes kalbama apie vos užsimezgusią gyvybę, kurios tėvai laukė, bet, deja, dėl vienų ar kitų priežasčių ji neišvys pasaulio. Beje, dar paaiškėja, kad norintieji deramai atsisveikinti su savo negimusiu vaiku to padaryti negalės, bet to neturėtų būti.

Šios pataisos inicijuotos sulaukus visuomenės skundų, kad tėvai neturi galimybių deramai atsisveikinti su žuvusiais embrionais ir vaisiais iki 22-osios savaitės. Jas priėmus, tėvai turėtų teisę pagal savo norus atsisveikinti ir palaidoti savo negimusį vaiką.

Įstatymo projektas parengtas remiantis Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencija ir Europos Sąjungos dokumentų nuostatomis. Jį priėmus, bus parengtas sveikatos apsaugos ministro įsakymas, kuriuo bus reglamentuota žmogaus embrionų ir vaisių iki 22-osios nėštumo savaitės atidavimo tėvams (vienam iš tėvų) kremuoti ir laidoti tvarka, pakeisti kai kurie teisės aktai.

 

Atgal | Pirmasis puslapis | XXI amžius | Redakcija