Laikraštis apie katalikų gyvenimą Lietuvoje ir pasaulyje

2016 m. sausio 8 d., Nr. 1 (244)


PRIEDAI

žvilgsniai

pro vita

Horizontai

Sidabrinė gija

Kristus ir pasaulis

Atodangos

Abipus Nemuno

Santuoka yra tarsi augalas

Popiežius Pranciškus pasveikino Šventojo Sosto ir jos institucijų darbuotojus su Kalėdomis. Keli tūkstančiai asmenų – darbuotojų su sutuoktiniais ir artimaisiais, vaikais ir seneliais – užpildė Pauliaus VI audiencijų salę, klausėsi Popiežiaus kalbos, kartu su juo pasimeldė ir gavo jo suteiktą Apaštališkąjį palaiminimą. „Noriu palinkėti, kad visi patirtumėte gailestingumo džiaugsmą, pradedant nuo jūsų šeimų. Jubiliejų reikia švęsti ir namų bažnyčioje, ne vien per didžiuosius renginius: būkime gailestingi kasdienybėje, mūsų kasdieniuose santykiuose, t. y. vyro ir žmonos, tėvų ir vaikų, brolių ir seserų, ir nepamirškime savo senelių, jais rūpinkimės“, – ragino popiežius Pranciškus.

Popiežius padrąsino Šventojo Sosto darbuotojus įdėmiai rūpintis savo santuokomis ir vaikais ir neapleisti. „Santuoka yra tarsi augalas, o ne kaip spinta, pastatoma į vietą kambaryje, kartais nušluostant dulkes. Santuoka yra gyva kaip augalas, kurį reikia nuolat prižiūrėti, kiekvienoje šeimos gyvenimo fazėje. Prisiminkime, kad pati didžiausia dovana vaikams nėra daiktai, o tėvų meilė: ne tik tėvų meilė vaikams, o tėvų tarpusavio meilė, santuokinio ryšio meilė. Tai labai naudinga taip pat jūsų vaikams“. Popiežius patarė kalbėtis su vaikais, klausytis jų, teirautis jų nuomonės. Toks tėvų ir vaikų dialogas bus labai naudingas, padės vaikams subręsti. „O kai būna barnių, – tęsė Popiežius, – paraginkite vaikus susitaikyti vakare, prieš miegą. Labai svarbu mokytis susitaikymo išminties“, – patikino Šventasis Tėvas. Pasak jo, jei dieną buvo „karštas karas“, nereikia leisti jam atvėsti, nes kitos dienos „šalti karai“ būna dar pavojingesni. Užbaigus dieną, būtina susitaikyti visuomet!

Popiežius padėkojo Vatikano darbuotojams už pareigingumą, kuris kartais lieka neįvertintas, ir atsiprašė už skandalus, sukrėtusius Vatikaną, prašydamas pasimelsti už į juos įveltus asmenis, kad suklydę susiprastų ir pasuktų teisingu keliu.

Popiežius  Pranciškus audiencijos pradžioje pasakė, kad dėl gripo jaučiasi silpnas ir todėl kalbės sėdėdamas, tačiau po kalbos apėjo visą didžiąją audiencijų salę pasveikindamas asmeniškai daug audiencijos dalyvių, atsivedusių savo šeimų narius, įskaitant daug mažylių, kūdikių, senelių.

Tai buvo paskutinioji vieša popiežiaus Pranciškaus audiencija prieš Kalėdų šventes.

 

Atgal | Pirmasis puslapis | XXI amžius | Redakcija