„XXI amžiaus“ priedas apie gyvybės apsaugą Nr.11 (168)

2014 m. lapkričio 14 d.


PRIEDAI

žvilgsniai

pro vita

Horizontai

Sidabrinė gija

Kristus ir pasaulis

Atodangos

Abipus Nemuno


 

Teikiama pagalba krizę dėl neplanuoto nėštumo išgyvenančioms moterims

2013 metais Lietuvoje teisės gimti neteko daugiau nei 5353 vaikų. Taigi viena iš šešių užsimezgusių gyvybių neišvydo pasaulio dėl padaryto aborto.

Lietuvoje nėra suteikiama tinkama pagalba krizę dėl neplanuoto, nenorimo nėštumo išgyvenančioms moterims ir šeimoms. Joms tiesiog išrašomas siuntimas abortui. Tačiau abortas yra kraštutinė priemonė, kuri ne tik atima vaiko gyvybę, bet žaloja ir moterį bei nepadeda išspręsti problemos, dėl kurios ji priėmė tokį sprendimą. Moteris, sužinojusi, kad neplanuotai laukiasi, jausdama nesaugumą santykiuose su partneriu, negavusi artimųjų palaikymo, patirdama aplinkos spaudimą bei baimę dėl ateities, skubotai pasirenka abortą kaip vienintelę išeitį iš situacijos. Po to jai tenka išgyventi trumpalaikes ar ilgalaikes aborto pasekmes, kurios neretai būna labai skaudžios.

„Nors Krizinio nėštumo centrą sukūrėme tik pernai spalio mėnesį, tačiau galime pasidžiaugti, kad per tą laiką jau gimė 11 kūdikių, dalis moterų dar laukiasi, trečdaliui besikreipusių moterų teikiama tęstinė pagalba. Tikslus skaičius apsisprendusių gimdyti ir pagimdžiusių moterų tarp konsultuotų nėra žinomas, nes ne visoms reikalinga tolimesnė pagalba. Mūsų darbuotojai ir savanoriai suteikė daugiau nei 700 konsultacijų gyvai, telefonu ir internetu visoje Lietuvoje. Pagalbos mūsų centre ieškojo daugiau nei 50 asmenų: nėščių moterų, išgyvenančių krizę, dalis jų ketinusių darytis abortą, abortą patyrusių moterų ir nėščių moterų artimųjų“, – apie tokios pagalbos poreikį kalba visuomeninės organizacijos „Krizinio nėštumo centras“ vadovė Zita Tomilinienė. Europoje ir Amerikoje panašūs krizinio nėštumo centrai veikia jau daug metų. „Mūsų centras sėkmingai bendradarbiauja ir semiasi patirties iš tokių centrų Vokietijoje, Belgijoje, Izraelyje bei kaimyninėje Latvijoje“, – pažymėjo Z. Tomilinienė.

Centro tikslas – padėti moterims, kurios išgyvena neplanuoto nėštumo krizę ir su ja susijusius sunkumus, kad jos pamatytų gimdymo galimybes. Siekiama vykdyti abortų prevenciją Lietuvoje ir rūpintis moterų psichine sveikata krizinio nėštumo metu bei pagimdžius, teikia pagalbą poabortinės traumos atvejais, veda lytinio ugdymo seminarus. Centre teikiamos nemokamos socialinės, psichologinės, ginekologinės ir teisinės konsultacijos, palydėjimas nėštumo ir gimdymo metu, materialinė, finansinė pagalba, parama būtiniausiais kūdikio auginimui daiktais.

Daugiau informacijos: tel. 8 603 57726, www.neplanuotasnestumas.lt.

 

Atgal | Pirmasis puslapis | XXI amžius | Redakcija