„XXI amžiaus“ priedas apie gyvybės apsaugą Nr.9 (302)

2017 m. rugsėjo 22 d.


PRIEDAI

žvilgsniai

pro vita

Horizontai

Sidabrinė gija

Kristus ir pasaulis

Atodangos

Abipus Nemuno


 

Ragina tėvus ir mokytojus priminti vaikams apie saugią kelionę į mokyklą

Prasidedant naujiems mokslo metams, susisiekimo ministras Rokas Masiulis kviečia mokyklinio amžiaus vaikų tėvus ir mokytojus atkreipti dėmesį į jaunųjų eismo dalyvių drausmingumą, atsakingumą už savo elgesį kelyje ir pasirūpinti, kad jų dalyvavimas eisme būtų saugus. Jis sakė: „Prasideda metų laikas, reikalaujantis ypatingo visų eismo dalyvių atidumo. Po vasaros atostogų vaikai būna primiršę, kaip saugiai elgtis kelyje į mokyklą, o tai neretai tampa skaudžių nelaimių priežastimi. Siekiame atkreipti visų mokyklinio amžiaus vaikų tėvelių dėmesį į būtiniausias eismo saugos priemones, kuriomis aprūpinti vaikai galės daug saugiau keliauti į mokyklą, o iš vairuotojų labiausiai tikimės supratimo, kultūringo elgesio ir pagarbos. Nauji mokslo metai atneša nemažai rūpesčių ir iššūkių tiek mokiniams, tiek jų tėvams ir mokytojams. Noriu priminti, kad išlydint vaiką į mokyklą, svarbu pasirūpinti ne tik nauja kuprine ar rašikliais, bet ir patikrinti, ar tinkamai prisegti atšvaitai, paklausti, ar vaikas žino, kaip saugiai elgtis kelyje, kaip teisingai pereiti per gatvę“. Susisiekimo ministras ragina vairuotojus būti itin budrius, ypač važiuojant pro mokyklas ar ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Vežantiems vaiką automobiliu tėveliams svarbu nepamiršti apie saugos diržus ar specialias kėdutes. Pasak ministro, vaikams svarbiausias yra asmeninis tėvų pavyzdys, kaip saugiai ir atsakingai elgtis kelyje. Tėvai turėtų būti pirmieji ir patys kantriausi mokytojai, pratindami vaikus būti atidžius, atsargiai elgtis gatvėje, tamsiu paros metu neišeiti į kelią be atšvaitų. Labai svarbu jaunesniųjų klasių vaikus bent keletą kartų į mokyklą palydėti patiems tėvams, įvertinti, kaip jis vienas pasiekia mokyklą, paaiškinti apie gresiantį pavojų bei pamokyti saugiai pereiti gatvę.

Primename, kad pėstieji, einantys neapšviestu kelkraščiu arba važiuojamosios dalies kraštu, tamsiuoju paros metu ar esant prastam matomumui, privalo neštis šviečiantį žibintą arba vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais ar prie drabužių matomoje vietoje prisisegti atšvaitą.

Kelkraščiu ar važiuojamosios dalies pakraščiu reikia eiti prieš transporto priemonių važiavimo kryptį, o į kitą kelio pusę, jei matomumo zonoje nėra pėsčiųjų perėjos ar sankryžos, pereiti gerai apžvelgiamoje vietoje ir tik įsitikinus, kad eiti saugu.

Sutemus pėstieji gatvėje bei kelyje tampa bemaž nepastebimi. Gana dažnai pasitaiko atvejų, kai atšvaitai segimi ne taip, kaip jie efektyviausiai atspindėtų šviesos šaltinį, dėl to tampa praktiškai beverčiais. Susisiekimo ministerija primena, kaip teisingai reikėtų nešioti atšvaitą:

• Atšvaitą prie drabužių reikia pritvirtinti taip, kad jis būtų matomas iš visų pusių.

• Pakabinamą atšvaitą prisegti prie drabužių (pavyzdžiui, kišenės), dešinėje pusėje, kad jis švytuotų kelių aukštyje.

• Atšvaitą – juostelę – geriausia nešioti ant rankos truputį aukščiau riešo ar ant kojos.

• Atšvaito paviršiaus plotas turi būti pakankamai didelis, kad transporto priemonės jį apšviestų. Svarbu prisiminti, kad atšvaitas reikalingas tam, kad pėsčiasis praneštų apie save vairuotojui, o šis laiku pastebėtų pėsčiąjį.

 

Atgal | Pirmasis puslapis | XXI amžius | Redakcija