2011 m. birželio 17 d.
Nr. 46
(1926)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai
2010 metai
2011 metai

Smagus pasibuvimas

Bronius VERTELKA

Uliūnietis Vainius Gverždys
tapė šventųjų paveikslus

Su vienu seniausių Jotainių
vyrų Petru Gursku šnekučiuojasi
rajono meras Povilas Žagunis

Trakiškio žolininkės

Panevėžietė Gintarė Abukauskaitė
turėjo savo rankomis darytų papuošalų

Priešpaskutinį gegužės sekmadienį Jotainiuose vykusią amatų dieną atidarė rajono meras Povilas Žagunis. Šventėje dalyvavo buvęs Vadoklių seniūnas, dabar rajono vicemeras Antanas Pocius, rajono Tarybos nariai, Vadoklių seniūnijos atstovai.

Susirinkusiuosius linksmino Ėriškių, Velžio, Vadoklių kapelos, Jotainių folkloro ir modernaus folkloro ansambliai, šoko Panevėžio bendruomenės rūmų šokių kolektyvas „Austėja“. Netrūko smalsuolių prie Trakiškio žolininkių stalo. Daug kas domėjosi augalais, jų panaudojimu, neatsisakė paragauti žolelių antpilų. Viena dainininkė, pavartojusi Trakiškio moterų paruoštų naminių vaistų, džiaugėsi atgavusi balsą. Noriai šventės dalyviai pirko barklainietės Sandros Žvybienės rūkytus ir keptus sūrius, apetitą žadino Žvalgaičių kaimo gyventojo Romualdo Fedaravičiaus gintarinis medus ir namuose rūkyti lašiniai. Uliūnietis Vainius Gverždys tapė šventuosius ant 100 metų išlaikytų pušinių lentelių. Savo dirbinių nesiruošė parduoti, bet norėjo įsitikinti, kaip į juos reaguos šventės dalyviai. Amatų dienoje buvo kaimo meistrų, tautodailininkų dirbinių. Panevėžyje architekto padėjėja dirbanti Gintarė Abukauskaitė turėjo pačios rankomis darytų papuošalų. Šventėje apsilankė ir buvęs garsus kalvis Petras Gurskas, kurio dirbiniai iš metalo eksponuojami Anykščių arklio muziejuje.

Tradicine tapusi amatų diena tiesų buvo puiki: parodė, kad kaimas nėra prasigėręs, moka ir be alkoholio linksmintis. Už tai reikia padėkoti Jotainių bendruomenės namų vadovei Vilmai Jagutienei, pagrindinei amatų dienos rengėjai.

Jotainiai, Panevėžio rajonas
Autoriaus nuotraukos

 

Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija