2013 m. kovo 1 d.    
Nr. 9
(2033)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai
2010 metai
2011 metai
2012 metai
2013 metai

Choro „vizitinė kortelė“ – Giuseppe’s Verdi muzika

Kauno valstybinis choras

Tarptautinėse muzikos scenose plačiausiai žinomo, pripažinto ir palankiausiai kritikų vertinamo Lietuvos chorinės muzikos atlikėjo – Kauno valstybinio choro – kalendoriuje suplanuoti ateities koncertai įvairiose Lietuvos koncertinėse erdvėse. Neseniai iš gastrolių tolimojoje Kinijoje grįžusių dainininkų pasirodymų jau laukia Danijos publika.

Rusų kilmės dirigento Aleksandro Vedernikovo, nuo 2009 metų einančio Odensės simfoninio orkestro vyriausiojo dirigento pareigas, iniciatyva ir kvietimu kovo pradžioje į gastroles šioje šalyje besirengiantys kauniečiai atliks programą, skirtą paminėti 200-ąsias italų operos genijaus G. Verdi, kurio muzika, pasak dirigento Petro Bingelio, yra nelyginant vizitinė Kauno choro kortelė, gimimo metines. Šį iškilų jubiliejų UNESCO įtraukė į savąjį 2013 metais minėtinų sukakčių sąrašą. Odensės klausytojai išgirs choro atliekamą G. Verdi kūrinį „Messa da Requiem“, pirmą kartą repertuare nuskambėjusį lygiai prieš 40 metų Maskvos P. Čaikovskio konservatorijos Didžiojoje salėje ir Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Chormeisterė R. Navickienė sakė: „G. Verdi „Requiem“ – tarsi sukurtas mūsų chorui; tai – tarsi spalvinga drobė su aistringomis kulminacijomis, su ryškiai pabrėžtu dramos elementu (...). Šiame kūrinyje chorui nereikia ieškoti tam tikro stiliaus, atlikimo manieros, braižo. Jis tiesiog jam sukurtas“.

Danijoje susitiks Kauno choro ir pasaulinio masto vokalo įžymybių koncertiniai keliai. Dainuoti kartu su choru, ne kartą koncertavusiu su Niujorko „Metropoliteno“ operos solistais, nedvejodama sutiko soprano partiją šiame teatre G. Verdi operos „Aida“ pastatyme atliksianti 37 metų dainininkė iš Ukrainos Liudmila Monastyrska (galimybę stebėti transliaciją iš Niujorko turėjo ir kino teatrų „Forum Cinemas“ žiūrovai Lietuvoje), tenoro partiją – gruzinų atlikėjas Baidri Maisuradzė, kurį M. Rostropovičius yra titulavęs garsiausiu šimtmečio tenoru. Šį dainininką Lietuvos klausytojams yra tekę girdėti kartu su Kauno choru atliekantį ne vieną operą ir netgi G. Verdi „Aidą“. Dainuoti boso partiją pakviestas rusų solistas Vitalijus Kovaliovas, vertinamas už plataus diapazono, ekspresyvus basso cantante, pasirodęs „Metropolitene“, kituose žymiausiuose JAV operos teatruose, Milano „La Scala“ ir sukūręs daug vaidmenų G. Verdi operose.

Atlikėjams akompanuos Odensės simfoninis orkestras – vienas iš penkių regioninių Danijos simfoninės muzikos kolektyvų. Oficialiai jis įkurtas 1946 metais, nors simfoninio muzikavimo tradicijos Odensėje siekia 1800 metus. Orkestro buveinė – 1982 metais duris klausytojams atvėrusi Odensės koncertų salė, tačiau labai dažnai kolektyvo atliekama muzika skamba puikia akustika pasižyminčioje Karlo Nielseno salėje. Lietuvių choristus Danijoje išgirs per 3000 klausytojų.

Grįžę iš viešnagės Danijoje atlikėjai su savo vadovu P. Bingeliu ir koncertiniais partneriais gražiausias G. Verdi operų arijas ir chorus dovanos Lietuvos klausytojams. Niekuomet savo žavesio neprarandanti bel canto muzika balandžio 19–20 dienomis skambės Kauno ir Vilniaus filharmonijų salėse.

XXI

 

Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija