Laikraštis apie katalikų gyvenimą Lietuvoje ir pasaulyje

2016 m. lapkričio 4 d., Nr. 21 (264)


PRIEDAI

žvilgsniai

pro vita

Horizontai

Sidabrinė gija

Kristus ir pasaulis

Atodangos

Abipus Nemuno

Popiežius Pranciškus priminė savo pirmtaką šv. Joną Paulių II

Spalio 22-ąją, šeštadienį, liturginis kalendorius minėjo šv. popiežių Joną Paulių II. Paprastai šventųjų liturginiai minėjimai švenčiami jų mirties, arba kitaip tariant, – jų gimimo dangui – metinių dieną. Šv. Jono Pauliaus II liturginis minėjimas švenčiamas spalio 22-ąją, minint jo, kaip apaštalo Petro įpėdinio, tarnystės iškilmingos pradžios sukaktį.

Šią datą popiežius Pranciškus priminė šeštadienio rytą Šv. Petro aikštėje vykusios Šventųjų gailestingumo metų bendrosios audiencijos metu sveikindamas joje dalyvavusius piligrimus iš Lenkijos.

„Lygiai prieš 38 metus, maždaug šią valandą, šioje aikštėje nuskambėjo viso pasaulio žmonėms skirti žodžiai: „Nebijokite! Atidarykite, plačiai atverkite duris Kristui“. Šiuos žodžius, pradėdamas savo pontifikatą, ištarė Jonas Paulius II – popiežius, kurio gilų dvasingumą suformavo tūkstantmetis jo tautos istorijos ir kultūros palikimas, su tikėjimu perduodamas iš kartos į kartą. Iš šio palikimo jis sėmėsi vilties, jėgų ir drąsos raginti pasaulį, kad plačiai atvertų duris Kristui. Anas kvietimas tapo nepaliaujamu Gailestingumo Evangelijos skelbimu pasauliui ir žmogui. Jo tąsa yra dabar vykstantys Gailestingumo metai“, – sakė popiežius Pranciškus šeštadienio rytą.

Tą 1978 metų spalio 22-ąją – savo pontifikato iškilmingos pradžios dieną – Jonas Paulius II pasveikino ir lietuvius. Tai buvo pirmą kartą istorijoje lietuvių kalba Popiežiaus ištarti žodžiai: „Mano nuoširdus sveikinimas broliams lietuviams: būkite laimingi ir ištikimi Kristui!“

Vatikano radijas

 

Atgal | Pirmasis puslapis | XXI amžius | Redakcija