Laikraštis apie katalikų gyvenimą Lietuvoje ir pasaulyje

2018 m. balandžio 20 d., Nr. 8 (299)


PRIEDAI

žvilgsniai

pro vita

Horizontai

Sidabrinė gija

Kristus ir pasaulis

Atodangos

Abipus Nemuno

Filmas su popiežiumi Pranciškumi

Minint 5-ąsias popiežiaus Pranciškaus išrinkimo metines, Šventojo Sosto Komunikacijos sekretoriatas paskelbė filmo „Popiežius Pranciškus, – garbingas žmogus“ („Pope Francis. A Man of His Word“) anonsą. Filmą sukūrė JAV kino bendrovė „Focus Features“; režisierius – Vimas Vendersas (Wim Wenders). Kino salėse filmas bus rodomas nuo gegužės 18 d.

Buenos Airių kardinolas Chorchė Marijus Bergoljas (Jorge Mario Bergoglio) 2013 m. kovo 13 d. tapo 266-uoju Katalikų Bažnyčios Popiežiumi – pirmuoju, kilusiu iš Amerikos, pirmuoju iš Pietų pusrutulio, pirmuoju Popiežiumi jėzuitu, pirmuoju, pasivadinusiu Pranciškumi, kaip Pranciškus Asyžietis, reformatorius, vienas labiausiai žinomų ir gerbiamų šventųjų, mylėjęs neturtą ir vargstančiuosius, gamtą ir visą kūriniją.

Pasak pristatomo kūrinio autorių, tai – filmas „su“ popiežiumi Pranciškumi, o ne „apie“ jį. Žiūrovas susitinka su juo veidas į veidą. Popiežius Romoje ir savo kelionių po pasaulį metu susitinka su žmonėmis, kurie į jį kreipiasi, užduoda jam klausimus. Jis į juos atsako. Popiežius kalba Jungtinėse Tautose, kreipiasi į JAV Kongresą, verkia kartu su žmonėmis prie Ground Zero Niujorke ir Yad Vashem memoriale Jeruzalėje, kalbasi su kaliniais ir pabėgėliais. Matome jį keliaujantį į Šventąją Žemę, Afriką, Pietų Ameriką, Aziją.

Šiais laikais, kai pasaulyje daug nepasitikėjimo politika ir valdžios žmonėmis, kai vis daugiau žmonių, įsitikinusių, kad viską valdo korupcija ir melas, filmas nori parodyti popiežių Pranciškų, kaip garbingą žmogų, kuris laikosi duoto žodžio, kuris gyvenimu liudija tai, ką žodžiais skelbia. Tuo jis ir laimi žmonių pasitikėjimą, ne tik katalikų bet ir išpažįstančių kitas tikybas, priklausančių įvairioms kultūroms.

Vatikano radijas

 

Atgal | Pirmasis puslapis | XXI amžius | Redakcija