Laikraštis apie katalikų gyvenimą Lietuvoje ir pasaulyje

2016 m. birželio 3 d., Nr. 11 (254)


PRIEDAI

žvilgsniai

pro vita

Horizontai

Sidabrinė gija

Kristus ir pasaulis

Atodangos

Abipus Nemuno

9 žingsniai kaip vėl grįžti į Mišias

Gal Mišiose nebuvote tik kelis kartus, o gal bažnyčioje nesirodote ilgai. Jei jau kurį laiką svarstote, kad vėl reikėtų nueiti į Mišias, tačiau nerimaujate ar jaučiatės nesaugiai, šis pamąstymas, kurį siūlo interneto svetainė „Catholic link“, skirtas jums. Taigi, kaip vėl pradėti eiti į Mišias?

1. Išlikite ramus. Jei jaudinatės, nesirūpinkite. Jums virš galvos neįsižiebs lemputė su užrašu: „Šis žmogus neina į Mišias jau metų metus“. Dievas nori, kad grįžtumėt toks, koks esate dabar. Kad vėl nueitumėte į Mišias, nereiškia, kad turite tapti tobuli. Dievas nori, kad augtume ir taptume geresni, kaip jis numatė, tačiau tai nereiškia, kad įeidami į bažnyčią turėsime praeiti pro metalo detektorių, ieškantį nuodėmės. Taigi ateikite toks, koks esate.

2. Iš anksto pasiruoškite. Kaip ir kiekviena ypatinga proga, pasirengimas yra svarbus. Pasipuoškite. Graži apranga turi įtaką tam, kaip jaučiamės ir elgiamės, tai padeda sukoncentruoti dėmesį. Be to, perskaitykite Evangelijos skaitinius prieš dieną. Galite paskaityti ir Evangelijos komentarą, kuris padėtų suprasti šios ištraukos prasmę ir kokią įtaką ji gali turėti jūsų gyvenimui.

3. Susiraskite, su kuo eiti. Sunku eiti į naują vietą vienam. Tai galioja ir tada, kai grįžtate į Mišias po kurio laiko. Jei neturite, su kuo eiti, raskite, kas jus palydėtų. Tai galėtų būti draugas ar pažįstamas, kuris reguliariai lankosi Mišiose, ar šeimos narys, kuris prieš tai kvietė eiti į Mišias kartu. Paklauskite, ar gali kartu eiti šį kartą. Nebūtina jam aiškinti motyvų, jei nenorite. Paprasčiausiai paprašykite, kad jus palydėtų. Jei tai yra geras draugas, neatsisakys.

4. Atvykite šiek tiek anksčiau, kad skubėdami paskutinę sekundę nestresuotumėte. Jei bažnyčioje padėta, pasiimkite Mišių skaitinių lapelį, kad galėtumėte sekti Mišių dalis. Susikaupkite, pasimelskite ir paprašykite Šventosios Dvasios padėti dalyvauti Mišiose tinkamiausiu būdu.

5. Nors Mišios neturi būti pramoga, tačiau neturime likti ir pasyviu stebėtoju. Giedokite, nesvarbu, jei nemokate, čia ne konkursas, atliepkite, aktyviai dalyvaukite liturgijoje. Nesijaudinkite, jei susipainiojate ar nežinote, kada sėstis, klauptis ar stotis, elkitės kaip aplinkiniai. Paaukokite viską, kas gera ir bloga jūsų gyvenime, ir atneškite tai prie mylinčio dangiškojo Tėvo kojų.

6. Vaikai visada laukiami (net jei verkia). Galbūt pirmą kartą grįžtate su vaikais. Jei taip, nesijaudinkite, jei vaikas verkia. Ten bus daug tėvų ir jie prisimins, ką reiškia atsivesti į Mišias vaiką. Nemažai parapijų turi patalpą, kur, jei norite, galite nuvesti vaikus. Vyresniems vaikams galite paimti maldaknygę ar iliustruotą Bibliją, kuri jiems padėtų susikoncentruoti.

7. Prieš eidamas Komunijos pakvieskite į savo širdį Jėzų ir stenkitės išgyventi šią akimirką kuo autentiškiau. Susikaupkite. Padėkokite Jėzui už viską, ką jums davė. Priimti Kristų – nuostabi dovana, jei esate gerai pasirengę. Jei į Mišias nėjote ilgai, tikriausiai jums reikėtų atlikti išpažintį. Nepamirškite, kad priimti Komuniją galima tik būnant malonės būsenoje. Grįžti į Mišias yra daugiau negu tik paprastas ritualas. Tai – autentiškas susitikimas su Kristumi, ir širdis turi būti tinkamai pasirengusi Jį priimti.

8. Po Mišių neskubėkite išeiti iš bažnyčios. Pasilikite kelias minutes apsvarstyti, kas nutiko. Ar kažkas jus palietė? Kaip galėtų pasikeisti jūsų gyvenimas? Ką turėtumėte pakeisti?

9. Galiausiai, nesitikėkite, kad viskas bus tobula. Kartais viskas vyksta ne taip, kaip norėjome. Tobulame pasaulyje bendruomenė, susirinkusi į Mišias, būtų pilna gyvybės ir džiaugsmo, kunigas sakytų įkvepiantį pamokslą ir kiekvienas išeitų iš Mišių jausdamasis susivienijęs su Dievu, tačiau kartais Mišios gali atrodyti kiek kitaip – žmonės aplink mus gali atrodyti nuobodžiaujantys, pamokslas gali būti prėskas. Nepriklausomai nuo jūsų patirties, prisiminkite: Kristus tikrai dalyvauja Mišiose, Jo nesaisto mūsų žmogiški netobulumai. Jis nori dalyvauti kiekviename mūsų gyvenimo etape. Kristus tikrai ten, net jei kiti neatrodo dalyvaujantys pilnutinai. Nepamirškite: Mišios – tikėjimo aktas. Nesijaudinkite, jei nejaučiate nieko, ir būkite tikri, kad Kristus džiaugiasi jus vėl matydamas.

Vatikano radijas

 

Atgal | Pirmasis puslapis | XXI amžius | Redakcija