„XXI amžiaus“ priedas apie pasaulio krikščionis, 2008 balandžio 4 d, Nr.2 (40)

PRIEDAI

Abipus Nemuno

Kristus ir pasaulis

žvilgsniai

pro vita

Sidabrinė gija

Horizontai

Atodangos

Tarptautinės ekumeninės delegacijos solidarumo kelionė Darfūre

2003 metais įsižiebęs
ir iki šiol neaprimęs Darfūro
konfliktas yra laikomas baisiausia
pasaulio humanitarine katastrofa.
Daugiau kaip du su puse milijono
gyventojų dėl kovų
priversti apleisti gimtines

„Sielos akimis žiūrėdami į Kristaus perkeisto kūno šlovingas žaizdas, galime suprasti kančios prasmę, gydyti daugybę taip pat ir mūsų laikų žmonijoje kraujuojančių žaizdų. Šlovingose žaizdose atpažįstame neišdildomus begalinio Dievo gailestingumo ženklus“. Šiais žodžiais popiežius Benediktas XVI velykinėje kalboje priminė daugybę pasaulyje kenčiančių brolių ir seserų. Kalboje Šventasis Tėvas minėjo ir labiausiai kenčiančius pasaulio regionus. Visų pirma paminėjęs Afrikos Darfūrą, Popiežius ragino padėti šio krašto gyventojams išsaugoti gerovę ir taiką.

Darfūre lankėsi tarptautinė ekumeninė delegacija. Skirtingų krikščioniškų Bažnyčių atstovai, Afrikos Bažnyčių konferencijos kvietimu, buvo atvykę paliudyti visų krikščionių solidarumą Darfūro ir kitų Sudano regionų gyventojams. Delegacijai vadovavo kadenciją baigęs Ekumeninės Bažnyčių tarybos generalinis sekretorius Samuelis Kobia. Delegacija, pasidalijusi į keturias mažesnes grupes, iki balandžio 2 dienos lankėsi Darfūro, Chartumo, Rumbeko ir Jambio regionuose. Ekumeninė Bažnyčių taryba informavo, jog kelionės metu delegacijos grupės vizitavo parapijas, visuomenines organizacijas, benamius, humanitarines organizacijas ir pagalbos reikalingus žmones. Kelionė baigėsi delegacijos narių susitikimu su Sudano Bažnyčių atstovais balandžio 2 dieną Džuboje. Tarptautinės ekumeninės delegacijos apsilankymo tikslas – paliudyti solidarumą visai Sudano tautai ir įsiklausyti į vietos krikščionių prašymus.

Pažymėtina, jog tarptautinė ekumeninė delegacija į Afrikos Darfūrą vyko labai nesaugiu metu. Pranešta, jog Darfūre per užpuolimą buvo nužudyti trys Pasaulinės maisto programos vairuotojai. Misijų žinių agentūra „Misna“ pranešime apie padėtį Darfūre pažymi, jog išaugęs nesaugumas tapo kliūtimi humanitarinėms organizacijoms tęsti misiją. Anot žinių agentūros cituojamo Jungtinių Tautų humanitarinių reikalų pareigūno Ameraho Hakuo, netoleruotinų ir nepateisinamų išpuolių skaičius išaugo kaip niekad anksčiau. Nesaugumas verčia sustabdyti operacijas, kurių tęsimas yra gyvybiškai svarbus šimtams tūkstančių žmonių. Jungtinių Tautų pareigūnas pareiškė, jog nuo metų pradžios per išpuolius buvo nužudyti keturi humanitarinių vilkstinių darbuotojai, įskaitant vieną vairuotoją, per užpuolimus buvo pagrobta 90 humanitarinės pagalbos skirstymo bendradarbių, iš kurių daugiau kaip 30 tebėra dingę be žinios, ir nusiaubtos 23 Jungtinių Tautų ir kitų pagalbą teikiančių organizacijų būstinės. Pasaulinė maisto programa praneša, jog Darfūre nuo metų pradžios buvo užpulti 56 maistą gabenantys sunkvežimiai ir šešios keleivių transportavimo priemonės bei dingo be žinios 24 vairuotojai.

2005 metais Sudanas užbaigė du dešimtmečius trukusį pilietinį karą tarp krašto musulmoniškos Šiaurės ir krikščioniškų Pietų, pareikalavusį daugiau kaip dviejų milijonų aukų ir pavertusį benamiais apie keturis milijonus žmonių.

2003 metais įsižiebęs ir iki šiol neaprimęs Darfūro konfliktas yra laikomas baisiausia pasaulio humanitarine katastrofa. Per ją jau žuvo apie 200 tūkstančių žmonių. Daugiau kaip du su puse milijono Darfūro gyventojų buvo priversti apleisti gimtines. Manoma, kad iš viso nuo šio konflikto nukentėjo ir tebekenčia maždaug trečdalis visų Darfūro gyventojų, tai yra apie keturi su puse milijono žmonių. Darfūre darbuojasi maždaug 12 tūkstančių humanitarinių, įskaitant krikščioniškąsias, nevyriausybinių organizacijų darbuotojų.

Parengta pagal VR informaciją

 

Atgal | Pirmasis puslapis | XXI amžius | Redakcija