„XXI amžiaus“ priedas apie gyvybės apsaugą Nr.6 (311)

2018 m. birželio 22 d.


PRIEDAI

žvilgsniai

pro vita

Horizontai

Sidabrinė gija

Kristus ir pasaulis

Atodangos

Abipus Nemuno


 

Kanados arkivyskupas: neįmanoma būti kataliku ir abortų šalininku

Kanados ministras pirmininkas
Džastinas Triudo pareiškė
esą abortai yra suderinami
su katalikų tikėjimu
Nuotrauka iš Imdb.com

Otavos arkivyskupas Terensas Prendegastas (Terrence Prendergast) laikraštyje „Ottawa Sun“ paskelbtame straipsnyje priminė Kanados ministrui pirmininkui Džastinui Triudo (Justin Trudeau), kad „logiškai neįmanoma būti ir abortų šalininku, ir kataliku“. Tai jis pareiškė, reaguodamas į radikalų Kanados premjero sprendimą stipendijas vasaros darbams išduoti tik darbdaviams, pasirašiusiems įsipareigojimą pritarti abortams ir genderizmui, bei Dž. Triudo pareiškimą, esą abortai yra suderinami su katalikų tikėjimu. Arkivyskupas atmetė ministro pirmininko Dž. Triudo manipuliacijas, esą Kanados teisių ir laisvių chartija numato teisę į abortą, o bandymus sutaikyti abortus su katalikybe pavadino „pasimetusiais asmeniniais komentarais“.

„Chartijoje nėra jokių reprodukcinių teisių ar laisvių, nepaisant premjero teiginių. Kiekvienas kanadietis gali tuo lengvai įsitikinti perskaitydamas Chartiją internete. Tačiau Kanados Įdarbinimo ir plėtros agentūra gali atimti iš organizacijų galimybę priimti jaunimą vasaros darbams, jei šios organizacijos nepritaria neegzistuojančioms teisėms. Toks reikalavimas pašalina bet kokią katalikišką parapijinę ar labdaros organizaciją iš pretendentų į valstybinį finansavimą“, – rašė Otavos arkivyskupas.

Kanados įdarbinimo ministrė viename interviu atsisakė atskleisti, ar jaunimo vasaros darbams sukurtas reikalavimas bus pritaikytas ir kitoms įdarbinimo programoms ir ar planuojamas analogiškas reikalavimas dėl paramos Kanadoje įteisintai eutanazijai.

Net pasaulietinė Kanados žiniasklaida šį Dž. Triudo sprendimą nedviprasmiškai laiko reikalavimu išduoti sąžinę vardan finansavimo ir ideologinio grynumo testu.

„Kanados katalikų vyskupų konferencija sunerimusi, kad šalies katalikų ir kiti tikėjimai ir praktikos taps kliūtimi jiems gauti finansavimą per Kanados Vasaros darbų programą“, – pareiškė vyskupai laiške, kuriame vyriausybės sprendimas vadinamas „valdžios prievarta sąžinės ir tikėjimo klausimais“.

Su mažamečiais vaikais LGBT (lesbiečių, gėjų, biseksualų ir transseksualų) paraduose dalyvaujantis ir agresyviausiai šalies istorijoje už LGBT reikalavimus ir abortų industriją kovojantis premjeras Dž. Triudo vadina save kataliku, o 2017-ųjų gegužę užfiksuotas į rankas priimant Šv. Komuniją. Monrealio arkivyskupas Kristianas Lepanas (Christian Lepine) premjerui suteiktą Sakramentą pakomentavo kaip „vilties gestą“.

Pagal Lifesitenews.com ir Propatria.lt

 

Atgal | Pirmasis puslapis | XXI amžius | Redakcija