„XXI amžiaus“ priedas apie gyvybės apsaugą Nr.6 (311)

2018 m. birželio 22 d.


PRIEDAI

žvilgsniai

pro vita

Horizontai

Sidabrinė gija

Kristus ir pasaulis

Atodangos

Abipus Nemuno


 

Vaikas be išlygų

Ekumeninė savaitė už gyvybę Vokietijoje

Balandžio 21 dieną Vokietijoje baigėsi 24-ąjį kartą minėta Savaitė už gyvybę. Jos tema – „Kūdikio troškimas. Trokštamas vaikas. Mūsų vaikas“. Ją surengė Katalikų Bažnyčia ir Evangelikų Liuteronų Bažnyčia. Ši ekumeninė idėja gimė 1991 metais Vokietijos vyskupų konferencijos ir katalikų centrinio komiteto iniciatyva siekiant atsiliepti į tuo metu abortų įstatymo keliamus iššūkius. Vėliau temos keitėsi, jų spektras buvo labai įvairus – laikraštis „L’Osservatore Romano“ cituoja renginio pranešimą spaudai – nuo senatvės problemų iki negalios, bioetikos, šeimos klausimų. Šie metai – antrieji iš trejus metus truksiančio ciklo, skirto kūdikio laukimui. 2017 metais kalbėta apie mediciną ir reprodukcines technikas, šiemet – nėštumo diagnostiką. Taip siekiama padrąsinti tėvus priimti savo vaiką be išlygų. Savaitė buvo pilna iniciatyvų ir renginių – maldų susitikimų, pamaldų, apskrito stalo diskusijų. Visus renginius siejo bendra tema.

Kalbėdamas apie savaitę, Tryro vyskupas Štefanas Akermanas (Stephan Ackermann) paaiškino, kad abi Bažnyčios jau daug metų darbuojasi kartu įvairiais lygmenimis, su abipuse pagarba, nors kartais jų nuomonės ir nesutampa. Ekumeninės savaitės už gyvybę metu pristatomos pozicijos, kurias abi Bažnyčios palaiko. Renginius labai šiltai priima visuomenė, atspindi žiniasklaida. Šių metų tema itin aktuali. Prenatalinis neinvazinis testas – pirmasis, kurį sudaro daug genetinių kontrolių, pristatomų rinkai. Diagnozuojamos ligos ir negalių rizikos nėštumo metu, tačiau jos neturi gydymo galimybės. Teigiamo atsakymo metu poros dažnai būna priblokštos. Pavyzdžiui, trisomijos atveju 90 proc. pasirenkamas abortas. „Todėl reikia plėsti konsultavimo ir palydėjimo galimybes. Kaip Bažnyčios, jaučiame tokią pareigą“, – sakė vyskupas.

Kardinolas Rainhardas Marksas (Reinhard Marx), Miuncheno ir Fraisingo arkivyskupas, padėkojo tėvams, ištarusiems besąlygišką „taip“ savo kūdikio gyvybei, pridurdamas, kad reikia įsipareigojimo ir pasitikėjimo pasitikti ateitį: „Jūs ir jūsų vaikai svarbūs ir nepakeičiami mūsų visuomenėje. Bažnyčia yra su jumis jūsų ištartame „taip“ gyvenimui“.

Vatikano radijas

 

Atgal | Pirmasis puslapis | XXI amžius | Redakcija