Atnaujintas 2002 m. sausio 16 d.
Nr. 4
(1011)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

Pirmasis puslapis
Krikščionybė ir pasaulis
Susitikimai
Darbai
Atmintis
Literatūra
Žvilgsnis
Nuomonės
Lietuva
Pasaulis
Kryžkelės


ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai

Pagarba didvyriams ir senos nuoskaudos Seimo posėdyje

Pasididžiavimo Lietuvos žmonių pilietine branda, tautos didvyriais gaidos, raginimai būti vertiems savo tautos bei senų nuoskaudų, nesutarimų aidai nuskambėjo sekmadienį Lietuvos Seimo iškilmingame posėdyje, skirtame Laisvės gynėjų dienai paminėti.
Seimo posėdyje dalyvavo Lietuvai lemtingą naktį žuvusiųjų už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę giminės ir artimieji, kruvinojo sekmadienio įvykių liudytojai, skaudžiai nukentėję, tapę invalidais, giminės ir artimieji tų, kurie padėjo galvas, gindami Tėvynės nepriklausomybę Lietuvos pasienyje, prie Seimo rūmų, Televizijos bokšto, Radijo ir televizijos rūmų.

Atminimo žvakelės Laisvės gynėjų žūties vietoje, prie Televizijos bokšto memorialo


Nepriklausomybės kelyje ir šalikelėje

Mes iš lėto ir tyliai mirėm
ir vis kėlėmės iš numirusių,
ir atgimę vėl atsiskyrėm -
lyg išėję į žemės paviršių.

Taip rašė poetas Marcelijus Martinaitis savo lyrikos knygelėje "Atmintys", išspausdintoje 1986 metais. Išspausdintoje, matyt, per Centro komiteto ir Glavlito ideologinių sargų neapsižiūrėjimą. Tuo metu, kai, prasidėjus Gorbačiovo "perestroikai", žmonės iš pat ryto būriuodavosi prie spaudos kioskų, glėbiais pirkdami Maskvos laikraščius ir žurnalus, Lietuvoje dar viešpatavo gūdi naktis ir vietiniai "organai" vaizdavo, jog nieko neįvyko. Atgimimo aušra Lietuvoje dar buvo vos pradėjusi brėkšti ir, aišku, mažai kas tikėjosi, jog netrukus ir čia išauš laisvės rytas. Deja, ir praėjus 11 metų po tragiškosios 1991 m. sausio 13-osios, tie, kurie visiškai nelaukė tos Laisvės aušros, tebedrumsčia žmonių ramybę.
Ryškiausias to pavyzdys - į Lietuvos nacionalinio radijo "Ryto garsų" laidą sausio 11 dieną pakviesti keturi Kovo 11-osios Akto signatarai: N.Medvedevas, A.Butkevičius, B.Genzelis ir ekspremjerė K.Prunskienė, kurie turėjo paaiškinti tautai nežinomas Sausio 13-osios "paslaptis". Negi šios laidos vedėjas nežinojo, ką pasakys jo pakviesti žmonės, ir kad daugeliui Lietuvos žmonių, ypač tiems, kurie tomis tragiškomis 1991 metų sausio dienomis stovėjo prie Aukščiausiosios Tarybos - Atkuriamojo Seimo, prie Televizijos bokšto, jų kalbos sukels nervinį šoką?


Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija