2017 m. birželio 16 d.
Nr. 24 (2241)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai
2010 metai
2011 metai
2012 metai
2013 metai
2014 metai
2015 metai
2016 metai
2017 metai

Susitikimas po 29 metų

1988 m. gegužės 29 d. įšventinti
kunigai po 29-erių metų Sudarge

KAIMELIS–SUDARGAS. Gegužės 29 dieną Kaimelio Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje 12 valandą prie altoriaus aukoti šv. Mišių išėjo net vienuolika kunigų: Eucharistijai vadovavęs Ruklos klebonas, Ruklos įgulos 1-ojo kapelionato vyr. kapelionas, teol dr. Arnoldas Valkauskas bei koncelebravę Želvos ir Pusnės klebonas Petras Avižienis, Micaičių, Juozapavos ir Raudėnų klebonas Alionidas Budrius, Vadoklių, Lėno ir Šilų klebonas Vidmantas Kareckas, Panevėžio Kristaus Karaliaus Katedros rezidentas g. kan. Juozapas Kuodis, Rudaminos klebonas Alfredas Nėnius, Punios klebonas, soc. m. mgr. Vytas Sabaliauskas, Mosėdžio klebonas g. kan. Juozas Vaičius, Karmėlavos klebonas, teol. bažn. t. lic. Virginijus Veprauskas, Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo parapijos vikaras Stanislovas Žukauskis ir šeimininkas, šios parapijos klebonas Zenonas Stepanauskas. Visi jie kunigais įšventinti 1988 m. gegužės 29 d., todėl tądien minėjo kunigystės 29 metų sukaktį.


Miesto šventė

Meras Rolandas Janickas apdovanoja
naujagimius ir jų tėvelius

UKMERGĖ. Gegužės 27-ąją čia vyko miesto šventė. Joje antrus metus iš eilės buvo pagerbti ir pasveikinti nuo vienos Miesto šventės iki kitos Ukmergėje gimę ir užregistruoti naujagimiai. Per šį laikotarpį (nuo 2016 05 28 iki 2017 05 27) pasaulį išvydo 281 (140 berniukų ir 141 mergaitė) kūdikis. Ukmergės rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos ir socialinės paramos skyriaus darbuotojos, padedamos Ukmergės rajono savivaldybės mero Rolando Janicko, aikštėje priešais Ukmergės kultūros centrą naujiesiems ukmergiškiams įteikė specialius „Ukmergiškio liudijimus“ bei po dovaną – marškinėlius su užrašu „Aš – naujasis Ukmergės pilietis“, knygą-albumą „Mūsų vaikas“ ir pliušinį žaislą.

Miesto šventės metu surengto Mero padėkos vakaro metu pagerbti savivaldybei nusipelnę bei savivaldybę garsinantys asmenys. Rajono meras R. Janickas jiems įteikė Mero padėkos ženklus. Be kitų pagerbtųjų, už sakralinės kultūros puoselėjimą, tarnystę ir žmonių telkimą šiuo apdovanojimu pagerbta Ukmergės kultūros centro choro „Magnificat“ vadovė ir Švč. Trejybės bažnyčios vargonininkė Regina Ališauskaitė, už asmeninį indėlį ir nuoseklų bendradarbiavimą neįgaliųjų socialinės gerovės kūrimo srityje – Jasiuliškių socialinės globos namų direktorius Vilius Petrauskas, už inovatyvių vaikų ir jaunimo neformaliojo ugdymo metodų įgyvendinimą Ukmergės rajone, skautiškų vertybių formavimą, pagrįstą asmeniniu pavyzdžiu, – viešosios įstaigos „Skautų slėnis“ vadovas Jonas Dragūnas. Miesto šventėje apdovanotas ir vepriškis Romas Petras Šaulys. Medaliu „Už nuopelnus Ukrainai“ jį apdovanojo tarptautinio labdaros ir paramos fondo „Pagalbos sparnas“ vadovas, atsargos pulkininkas Algis Šimoniūtis. Ukrainos apdovanojimas įteiktas už surinktą labdarą, kuri gabenama į Ukrainos karo siaubiamas vietoves. Prieš šią šventę ats. plk. A. Šimoniūtis buvo ką tik grįžęs iš karo zonos Ukrainoje – Afdejevkos miesto, kur vis girdėti sprogmenų garsas. Lietuvos televizijos žurnalistai ir operatoriai ten montuoja filmą apie karą ir pagalbą, kurią teikia „Pagalbos sparnas“. R. P. Šaulys penkis kartus padėjo surinkti labdarą ir parėmė misiją finansiškai, Už tai buvo galima įsigyti kuro kelionei į Ukrainą.


Kernavės piliakalnių kompleksas išrinktas gražiausiu Lietuvoje

Kernavės piliakalniai nuo šiol gali didžiuotis dar vienu gautu statusu – po du mėnesius trukusio balsavimo Lietuvos gyventojai jų kompleksą išrinko gražiausiu. Šie rinkimai – viena iš iniciatyvų, skirtų 2017 metams, Lietuvoje paskelbtiems Piliakalnių metais. Tai – puiki galimybė šiemet aplankyti ne tik rinkimų lyderius, bet ir kitus žmogaus bei gamtos paveldo objektus. Skaičiuojama, kad Lietuvoje yra beveik 900 piliakalnių, bet tikrasis skaičius gali būti gerokai didesnis, mat miškai vis dar slepia dalį jų. Rinkimų nugalėtojas, Kernavės kompleksas, įsikūręs Širvintų rajone, Neries slėnyje, vienas Lietuvos valstybės susidarymo centrų, nuo 2004 metų saugomas UNESCO Paveldo sąraše. Kompleksą sudaro piliakalnis – Aukuro kalnas, du priešpiliai – Mindaugo sostas ir Lizdeikos kalnas, papilys – Įgulos kalnas bei Kriveikiškio piliakalnis. Antroje vietoje likęs Šatrijos piliakalnis yra viena aukščiausių Žemaitijos kalvų, įsikūrusi Varnių regioniniame parke, Telšių rajone. Kalno aukštis – beveik 229 m, tad nuo jo atsiveria graži panorama ir vaizdas į kitus netoliese esančius piliakalnius. Trečiasis rinkimuose – Merkinės piliakalnis, esantis Merkinėje, Dzūkijos nacionaliniame parke. Šis kalnas – vienas lankomiausių Dzūkijos krašto objektų, nuo kurio atsiveria Nemuno ir Merkio santaka.


Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija