Grupė kauniečių neseniai lankėsi Lenkijoje, Lichene ir Torunėje. Didžiausią įspūdį paliko Licheno Švč. Dievo Motinos bazilika – pati didžiausia Lenkijos šventovė, septintoji pagal dydį Europoje ir vienuoliktoji – pasaulyje. Šventovės statyba truko apie 10 metų už aukas, kurias surinko viso…
Gyvename tokius laikus, kai dėl kunigų stokos nemažai jų daliai tenka aptarnauti po tris ar net keturias parapijas. Daug tokių yra ir Vilkaviškio vyskupijoje. Štai Virbalyje švenčiant titulinius Šv. arkangelo Mykolo parapijos atlaidus šv. Mišias aukojo ir homiliją sakė Vilkaviškio…
Smalvų Švč. Mergelės Marijos Rožančinės bažnyčia – mano pradžių pradžia. 1942 metais, vykstant karui, Smalvų bažnyčioje Santuokos Sakramentą priėmę mano tėvai kartu nugyveno 60 laimingų metų, kol Viešpats pasišaukė pas save… Švenčiant jų Santuokos deimantinę sukaktį, palaiminau ir įteikiau popiežiaus…
Vasara – atlaidų, įvairių švenčių ir jubiliejų ar sukakčių minėjimų metas. Nors pastaruoju metu tenka pakeliauti po įvairias mūsų bei kitų šalių piligrimų vietoves, kuriose Dievas suteikia gausių malonių, suveda su naujais bendraminčiais, tačiau kelinti metai jau tapo tradicija apsilankyti…
Tai buvo pats tikriausias šių dienų stebuklas, įvykęs Sutkų parapijoje švenčiant Šv. Roko atlaidus nedidelėje Švč. Mergelės Marijos, Belaisvių Vaduotojos, medinėje koplytėlėje. Kitaip negalėčiau pavadinti šio renginio, kai iš atminties gyvai iškilo kai kurie įvykiai, mane iki šių dienų jaudinantys.
Rugsėjo pirmąjį aštuondienį (1-8 dienomis) Trakuose vyko Trakų Dievo Motinos, Lietuvos globėjos, atlaidai. Lietuvių ir lenkų kalbomis išplatinti plakatai kvietė dalyvauti abiem kalbomis aukojamose šv. Mišiose, išklausyti katechezių, melstis įvairiomis intencijomis prie Trakų Dievo Motinos paveikslo. Trakų Dievo Motinos atvaizdas…
Piligriminė kelionė – gili tikėjimo išraiška. Kelionė, kuri leidžia peržengti fizinę ir įsigilinti į dvasinę sritį. Pradedant nuo Berčiūnų bažnyčios, besitęsiančiais vaizdingais Krekenavos regioninio parko takais ir baigiant garbinga Krekenavos Bazilika, ši piligriminė kelionė jau penkti metai iš eilės švenčia…
Netoli Baltarusijos sienos, 3,5 km į pietvakarius nuo Medininkų, apie 30 km nuo Vilniaus, yra aukščiausias Lietuvos taškas, pavadintas Aukštojo (vyriausiojo baltų dievo) vardu. Absoliutus kalvos aukštis – 293,84 metro. 2004 metais kalvos aukštį nustatė Vilniaus Gedimino technikos universiteto darbuotojai.
Kaip ir kasmet visą aštuondienį (rugpjūčio 14 – 22 dienomis) Pivašiūnuose, svarbiausioje Kaišiadorių vyskupijos piligrimystės vietoje, kuri nuo senų laikų garsėja Švč. Mergelės Marijos, Nuliūdusiųjų Paguodos, užtarimu, į per dieną kelias aukojamas šv. Mišias, katechezes, mokymus rinkosi šimtai žmonių iš…
Šv. Mišiomis Šv. Jurgio bažnyčioje, kurias aukojo klebonas kun. teol. lic. Sigitas Bitkauskas, prasidėjo Tremtinių palaikų iš Igarkos gražinimo į Lietuvą 35-mečio paminėjimas. Šv. Mišiose už gyvus ir Amžinybėn išėjusius tremtinius bei politinius kalinius dalyvavo ne tik Kėdainių rajono, bet…
Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro darbuotojai dalyvavo vasaros renginyje, kuriuo siekta sustiprinti komandinę darbuotojų dvasią, įkvėpimo semiantis iš herojiškos partizaninės kovos ir jiems prieglobstį teikusios gamtos – Lietuvos miškų. „Vienas pagrindinių mano uždavinių sutinkant su Seimo paskyrimu vadovauti…
Su Kėdainių Šv. Jurgio bažnyčia ir visa parapija Kėdainių krašto literatų sambūrio literatai draugauja nuo 2014 metų. Jau dešimtmetis kaip savo poetinę vasarą „Ten, kur poezija virsta malda“ pradedama šv. Mišiomis. Daug eilių įvairiomis progomis teko skaityti bažnyčioje, bet poezijos…