ŠUNSKAI. Miestelio bibliotekoje vyko ypatinga šventė – atnaujintos erdvės atidarymas. Ši graži biblioteka, skirta visiems knygų mylėtojams, taip pat kultūros, švietimo ir bendruomeniškumo siekiantiems žmonėms, dabar kviečia lankytojus į jaukias ir modernias erdves. Įžengę į biblioteką, lankytojai gali džiaugtis naujomis…
KUPIŠKIS. Lapkričio 21 dieną Kupiškio etnografijos muziejuje įvyko knygos „Kupiškėnai – žydų gelbėtojai“ pristatymas. Muziejaus salėjo buvo galima pamatyti ir nuotraukų parodą apie žydų gelbėtojus.
ANYKŠČIAI. Gruodžio 17 dieną Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su kalėdinių žaisliukų parodos „Nerta eglutės puošmena“ autore – tautodailininke, kraštotyrininke Vijoleta Vanagiene. Šios autorės kurtais kalėdiniais žaisliukais padabinta eglė puikuojasi Viešosios bibliotekos salėje.
Lietuvos kultūros sostinės titulą perima Druskininkai – kurortas, garsėjantis ne tik sveikatinimu, bet ir intensyviu kultūriniu gyvenimu, kuris 2025-aisiais taps dar ryškesnis.
Jei lygintume atsinaujinusią Židikų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią (Mažeikių r.) su ankstesne, didžiausias į akis krintantis skirtumas būtų stogas – senoji bažnyčia buvo uždengta skiedromis, dabar nuo kritulių pastatą saugo ilgaamžė plieninė skarda. Bažnyčia tvarkyta Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu. Atlikti konservavimo, restauravimo, avarijos grėsmės pašalinimo, remonto darbai.
Žaslių pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja Laimutė Dekienė, pedagoginį darbą dirbanti jau kone keturis dešimtmečius, gerai žinoma ne tik savo miestelio žmonėms ir Kaišiadoryse, šių metų Lietuvos kultūros sostinėje. Ji yra „Enciklopedijos vaikams apie Lietuvą“ autorė, dažna viktorinų, intelektinių žaidimų dalyvė. Daug kas ją įsidėmėjo žaidime „Auksinis protas“. Su pedagoge kalbėjomės apie mokytojo specialybę, mokyklą ir mokinius, kūrybiškumą ir jo ugdymą, projektą „Kaišiadorys – Lietuvos kultūros sostinė 2024“.
Viena baigiamųjų projekto „Kaišiadorys – 2024-ųjų Lietuvos kultūros sostinė“ programos dalių buvo Žaslių kultūros centre vykęs renginys „Virtuozų vitrina“: vieno žymiausių pasaulio pianisto Leopoldas Godovskio įkvėpti“.
690-ties metų sukaktį paminėjusiuose Dubingiuose, vienoje iš šalies mažųjų kultūros sostinių, maldos namai yra išskirtinai jauni – pastatyti tik 2012 metais. Kaip kažkada buvo rašyta žiniasklaidoje, miestelyje tarsi „iš dangaus nusileido nauja bažnyčia“, o šiemet apie Šv. Jurgio bažnyčią, jos istoriją, pasirodė ir knyga.
Lapkričio 23 dieną prasmingai paminėta Lietuvos kariuomenės diena. Šakių rajone, Endrikių kaime, buvo pašventintas naujai pastatytas atminimo ženklas žuvusiems partizanams, žygiuota partizanų keliais. Šio renginio sumanytojai – Lietuvos šaulių sąjungos Suvalkijos šaulių 4-osios rinktinės Kudirkos Naumiesčio 410-osios šaulių kuopa ir Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Šakių filialas.
Lapkričio 23-ąją, Lietuvos kariuomenės gimimo dieną, Lietuvoje pagerbtas 1918-1923 metų savanorių ir vėlesnių laikų kovotojų už Lietuvos laisvę atminimas, pasveikinti šių dienų kariai.
Nemažai šių metų „Kaišiadorys – Lietuvos kultūros sostinė 2024“ renginių vyko ne pačiame mieste, o ir šio rajono pakraštyje įsikūrusioje kaimo turizmo sodyboje „Senosios Gegužinės ūkis“.
Kai šiemet ankstyvam pavasariui prašvitus Vilkaviškyje prie Vaikų ir jaunimo centro pirmąkart didžiulėje pievoje sužydo narcizai, jų sodriu geltoniu besigrožintys praeiviai dar nelabai įsivaizdavo, kaip ir kur, kokia čia turėtų įsikomponuoti skulptūra… pasaulinio lygio balerinai Soniai Gaskel?