Džiaugsmas aplankius… Angelui

Brolis Paulius (kairėje) džiaugiasi sulaukęs Pauliuose svečių. Jį aplankė arkivyskupas Kęstutis Kėvalas ir Jurbarko dekanas kun. Darius Auglys

„Kaip žinia, spalio 2 dieną Bažnyčioje – Šv. Angelų Sargų minėjimas. Dievas nusprendė tą dieną atsiųsti man į Paulių vienuolyną savo Angelą, – savo feisbuko paskiroje rašo Paulių pranciškonų  kapucinų (OFM Cap) vienuolyno brolis Mykolas Ferencas. – Po 11 val. paskambino man arkivyskupas Kęstutis Kėvalas – Kauno arkivyskupijos ganytojas (Paulių vienuolynas priklauso Kauno arkivyskupijai) ir paklausė, ar galėtų apsilankyti Paulių vienuolyne po pietų?.. – nedrįsčiau nesutikti! Taigi, pirmą kartą Paulių kapucinų vienuolyno istorijoje, o gal net Paulių kaimo istorijoje, Paulius aplankė vyskupas – Kauno arkivyskupijos ganytojas. Didelis džiaugsmas ir dėkingumas, ypač… kad tai dar mano gimtadienio ir vardadienio oktava“, –  džiaugėsi brolis Paulius.

Smagiai pabendrauta, pradedant nuo maldos koplyčioje, parodytas vienuolynas ir jo aplinka, papasakota, kaip čia tarnaujama Lietuvos Dievo tautai. 

„Galiausiai vyskupas K. Kėvalas užrašė keletą nuoširdžių žodžių vienuolyno svečių knygoje ir mane  palaimino. Sujaudino mane šis istorinis susitikimas ir įvykis. Garbė Dievui už viską!“ – dienos įspūdžiu dalijasi brolis Paulius.

Tą pačią dieną Paulių vienuolyną aplankė ir konferencijos „Vietos veiklos grupės „Nemunas“ 2016- 2023 m. vietos plėtros strategijos įgyvendinimo patirtys“ dalyviai. 

Taip buvo lemta, kad arkivyskupas galėjo susitikti su žmonėmis, kurie myli Jurbarko kraštą, ieško jo gerovės ir jam tarnauja, o konferencijos dalyviai – su Kauno arkivyskupijos ganytoju. Pasak brolio Pauliaus, tie susitikimai įvyko netyčia ir tikriausiai todėl, kad Paulių vienuolynas – palaiminta vieta. Čia visada laukiamas ir su džiaugsmu sutinkamas, priimamas ir išlydimas kiekvienas žmogus.

Šv. Pranciškaus Asyžiečio Mažesniųjų brolių kapucinų vienuolynas Pauliuose, Jurbarko rajone, oficialiai atidarytas prieš septynerius metus (2017 m. rugsėjo 26 d.).

Į Lietuvą kapucinai iš Lenkijos atvyko XX amžiaus pradžioje, po Pirmojo pasaulinio karo, įsitvirtino ir darbavosi Plungėje. 1935 metais jiems buvo atiduota Kauno Petrašiūnų bažnyčia. Sovietmečiu kapucinai Lietuvoje veikė po­grin­dyje, o atgavus nepriklausomybę kardinolas Vincentas Sladkevičius pakvietė juos į Dotnuvą, kur vienuolyną atkūrė Tėvas Stanislovas (Algirdas Mykolas Dobrovolskis),  vėliau kapucinams sugrąžinta ir Petrašiūnų bažnyčia Kaune. 

Buvę Paulių mokyklos pastatai kapucinams perduoti 2011 metais kaip kompensacija už nusavintą jų turtą Plungėje. Netrukus vienuoliai Pauliuose įsteigė reabilitacijos centrą nuo priklausomybių kenčiantiems žmonėms. Broliai kapucinai į dvasingas veiklas įtraukia ir pasauliečius – Paulių vienuolyne veda rekolekcijas, prima piligrimus, čia rengiamos šeimų stovyklos bei jaunimo muzikos festivaliai.

„Kataliko“ informacija
Nuotrauka iš vienuolyno feisbuko

„Katalikas“, 2024 m. spalio 11 d., nr. 19 (454)