Karas ir tikėjimas

Vasario 1 dieną vykęs popiežiaus Pranciškaus pokalbis su ukrainiečių jaunimu buvo labai svarbus ne tik dėl to, ką Šventasis Tėvas pasakė jaunimui, bet pirmiausia dėl to, kad jis norėjo išklausyti daug vargo ir skausmo patyrusius jaunuolius, sakė Ukrainos Rytų (Graikų) Apeigų Katalikų Bažnyčios jaunimo pastoracijoje tarnaujantis kunigas Romanas Demušas.
Vasario 1-osios šeštadienio vakarą popiežius Pranciškus iš Vatikano Šv. Mortos namų apie valandą nuotoliniu būdu kalbėjosi su jaunuoliais, susirinkusiais Kyjivo Kristaus Prisikėlimo katedroje, taip pat Varšuvoje, Londone, Miunchene ir Čikagoje, kur gavo prieglobstį daug ukrainiečių vaikų ir jaunuolių su šeimomis. Susitikime taip pat dalyvavo Ukrainos Rytų (Graikų) Katalikų Bažnyčios didysis arkivyskupas Sviatoslavas Ševčiukas, Charkivo-Zaporižios lotynų apeigų katalikų vyskupas augziliaras Janas Sobilo, jaunimo sielovadininkai bei nuncijus Ukrainoje arkivyskupas Visvaldas Kulbokas.
Popiežius ne tik kalbėjo jaunuoliams, bet pirmiausia norėjo juos išklausyti, komentuodamas daug atgarsių Ukrainoje sukėlusį įvykį italų katalikų žinių agentūrai SIR sakė Ukrainos jaunimo sielovadininkas kun. R. Demušas. Pasak jo, galimybė tiesiogiai kreiptis į Popiežių sustiprino jaunimo saugumo jausmą, sutvirtino dažnai prarandamą pasitikėjimą, parodė, kad jie nėra vieni, apleisti ir užmiršti.
Nuotoliniame susitikime dalyvavusi septyniolikmetė Sofija sakė, kad ją labai sujaudino, tiesiog sukrėtė ta akimirka, kai popiežius Pranciškus paminėjo Avdijivkoje žuvusį jauną ukrainiečių karį, parodė jo Bibliją ir rožinį, pavadino juos relikvijomis. Guodė ir teikė stiprybės Popiežiaus žodžiai, kad mylėti tėvynę – tai už ją melstis ir kovoti, buvo proga klausti apie labai svarbius su krikščionių tikėjimo karo sąlygomis susijusius dalykus: kaip galime mylėti priešus? Kaip jiems atleisti? Iš kur imti jėgų pradėti gyvenimą iš naujo, kai tavo gyvenimas sugriautas? „To klausėme, kad dėl šio karo neprarastume tikėjimo“, – sakė mergina.
Kita ukrainietė Viktorija sakė, kad karas yra skausminga, sunkiai slegianti patirtis. Po šio pokalbio su popiežiumi Pranciškumi jaunuoliai išėjo įkvėpti. „Mes esame ne tik mūsų tautos šiandiena, bet ir mūsų šalies ateitis. Mums svarbu išlikti ir būti patriotais, mylinčiais savo kraštą, kaip to prašė Popiežius, – kalbėjo jaunuolė. – Turime padaryti viską, ką galime, kad šis įsipareigojimas ne mažėtų, bet duotų vaisių.“
Vatican News
Nuotrauka iš Ugcc.ua
„Žvilgsniai“, 2025 m. kovo 7 d., nr. 3 (305)