Olimpinės žaidynės tebūna brolybės ir džiaugsmo šventė

Vatikano sporto asociacija „Athletica Vaticana“ paskelbė atvirą laišką, kuriuo paragino olimpinėse žaidynėse Paryžiuje dalyvaujančius sportininkus liudyti solidarumą ir brolybę. Laiške, adresuotame tiesiogiai sportininkams, pabrėžiama taikos ir žmogiškumo svarba dabartinių pasaulinių krizių ir karų metu.

„Olimpinės žaidynės, o nuo rugpjūčio 28 dienos – ir paralimpinės žaidynės – tai pirmiausia jose dalyvaujantys žmonės, vyrų ir moterų istorijos, bylojančios, kad žmonijos gyvenime gali būti daugiau brolystės, kurią galima kurti pasitelkiant visiems suprantamą ir populiarią sporto kalbą“, – rašoma laiške. Athletica Vaticana pabrėžia, kad olimpinės žaidynės turėtų įkūnyti tikrąsias sporto vertybes: aistrą, integraciją, brolybę, komandinę dvasią, ištikimybę, atsidavimą ir pasiaukojimą. Būtent šios vertybės atvedė sportininkus į žaidynes. Sportas – tai daugiau nei vien tik laimėjimai ar pralaimėjimai. Sportas – tai kelionė per gyvenimą, į kurią niekada neturėtume leistis visiškai vieni.

Laiške primenamos olimpinės paliaubos. Ši tradicija, siekianti antikinių olimpinių žaidynių laikus, ir šiandien gali būti stiprus taikos ženklas karų kamuojame pasaulyje.

Laiške taip pat paminėtas svarbus sporto bruožas – jo „mėgėjiška“ dvasia, kurią popiežius Pranciškus ne kartą pabrėžė. Net ir aukščiausiu lygmeniu olimpinėse žaidynėse svarbu išlaikyti nesavanaudiškumo ir paprastumo dvasią, atmesti nesaikingą pinigų ir sėkmės siekimą bet kokia kaina. Laiško pabaigoje Athletica Vaticana dar neprasidėjus varžyboms dėkoja sportininkams už jaudulį ir įkvėpimą, kurį jie sukels žiūrovams visame pasaulyje.

Asociacija Athletica Vaticana vienija 20–60 metų amžiaus narius. Tarp jų yra Šveicarų gvardijos karių, Romos kurijoje tarnaujančių kunigų, muziejų, žiniasklaidos, priešgaisrinės tarnybos ir vaistinės darbuotojų. Vatikanas dėl savo specifikos ir mažumo neturi galimybių siųsti savo sportininkų į olimpines žaidynes.

Vatican News

„XXI amžius“, 2024 m. rugpjūčio 9 d., nr. 29–30 (2594–2595)