Pabėgėlių rinktinė Paryžiaus olimpinėse žaidynėse

Paryžiuje vykstančiose olimpinės žaidynėse, kartu su nacionalinėms rinktinėmis, dalyvauja ir sportininkai, sudarantys pabėgėlių olimpinę rinktinę. Tai jau trečias kartas. Pabėgėlių rinktinės jau dalyvavo Rio de Žaneiro (2016 m.) ir Tokijo (2021 m.) olimpinėse žaidynes.

Sprendimą suburti tokias rinktines prieš vasaros olimpines žaidynes Tarptautinis olimpinis komitetas priėmė 2015 m. Šiemetinę pabėgėlių olimpinę rinktinę sudaro 37 sportininkai, gyvenantys 15 juos priėmusių šalių. Paryžiuje jie varžosi 12 sporto šakų.

Pabėgėlių olimpinės rinktinės nariai buvo atrinkti iš sportininkų, dalyvaujančių pabėgėliams skirtoje Tarptautinio olimpinio komiteto programoje. Šiemetinių žaidynių dalyviai buvo atrinkti iš sportininkų pabėgėlių, gavusių prieglobstį Austrijoe, Kanadoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje, Izraelyje, Italijoje, Jordanijoje, Kenijoje, Meksikoje, Olandijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje, Švedijoje, Šveicarijoje ir JAV.

Kaip teigia JTO pabėgėlių komisariatas šia proga paskelbtame pareiškime, pabėgėlių olimpinė rinktinė primena apie visų karo ir persekiojimo išvargintų žmonių ištvermę, drąsą ir viltį. Šie sportininkai rodo, ką gali žmonės, net ir susidūrę su didžiausiomis nelaimėmis. Sportas gali suteikti paguodą, pabėgimą nuo kasdienių rūpesčių, saugumo jausmą, smagių akimirkų. Jis gali suteikti žmonėms galimybę sveikti fiziškai ir psichiškai ir vėl tapti bendruomenės nariais. 

Vatican News

„XXI amžius“, 2024 m. rugpjūčio 9 d., nr. 29–30 (2594–2595)