Popiežius Azijoje pamatys gyvą ir energingą Bažnyčią
Daugelis žmonių Azijoje apie Popiežių yra tik šį tą girdėję iš televizijos ar interneto, todėl Pranciškaus kelionė į Aziją rugsėjo mėnesį bus labai svarbus įvykis ne tik keturių lankysimų šalių katalikams, bet visiems jų gyventojams, taip pat ir visai Azijai, sakė „Vatikano radijui“ Rangūno arkivyskupas kardinolas Čarlzas Bo.
Rangūnas – tai Mianmaro, šalies kurioje vyksta po perversmo prasidėjęs pilietinis karas, sostinė. Šią šalį Pranciškus aplankė 2017 metais, dar prieš perversmą. Dabar, rugsėjo 2–13 dienomis, Pranciškus lankys Azijos pietryčių šalis Indoneziją, Rytų Timorą ir Singapūrą bei Okeanijai priklausančią Papua Naująją Gvinėją.
Tačiau su Popiežiaus kelione yra tiesiogiai susijęs ir Rangūno arkivyskupas kardinolas Č. Bo, nes jis yra visus žemyno vyskupus vienijančios Azijos vyskupų konferencijų federacijos pirmininkas.
Azijos unikalumas slypi jos kultūrų, religijų ir tradicijų įvairovėje, sakė kardinolas. Nors daugumoje Azijos šalių, išskyrus Filipinus ir Rytų Timorą, krikščionys sudaro mažumą, beveik visur Azijoje matome augantį tikėjimą. Bažnyčios Azijoje, nors ir nedidelės, yra energingos ir gyvos. Per šią savo kelionę Šventasis Tėvas pamatys dinamišką Azijos Bažnyčių įvairovę ir žmonių tikėjimą. Nesvarbu, ar jie turtingi, ar vargšai, dauguma ar mažuma, žmonių tikėjimas yra stiprus, nepaisant įvairių iššūkių jų šalyse.
Pasak kardinolo, Bažnyčios Azijoje yra gyvos ir energingos. „Dauguma mūsų bažnyčių per sekmadienio Mišias būna pilnos. Tą patį galima pasakyti ir apie iš Azijos kilusius katalikus, emigravusius į kitas šalis. Jie išlaiko gyvą tikėjimą. Jie yra mūsų misionieriai. Jie į naujus namus atneša savo viltį ir uolumą.“
Pokalbyje su kardinolu atkreiptas dėmesys į labai sunkią kai kurių Azijos krikščionių bendruomenių padėtį, į persekiojimus. „Taip, kai kuriose žemyno dalyse ne visada lengva gyventi krikščioniškuoju tikėjimu. Tačiau nepaisant įvairių – politinių, ekonominių, socialinių ir kultūrinių – iššūkių žmonių tikėjimas yra ne tik gyvas, bet ir įvairiais būdais dinamiškas.“
Kardinolo Č. Bo interviu „Vatikano radijui“ paminėta ir popiežiui Pranciškus brangi ekologijos, atsakomybės už gamtą, rūpinimosi mūsų bendrais namais tema, kuri Azijoje labai aktuali. Ypač Pietryčių Aziją, kurią lankys popiežius Pranciškus, vis dažniau nusiaubia klimato krizės sukeltos stichinės nelaimės. Kardinolas sakė, kad dabartiniais laikais Azijoje klimato kaitos padariniai yra katastrofiški. Kadangi rūpinimosi klimatu klausimas yra artimas Popiežiaus širdžiai, šis klausimas tikrai atsidurs tarp kalbų, kurias jis pasakys per kelionę, temų. Mes nebegalime būti žiūrovai, bet turime visų labui aktyviai dalyvauti skatinant rūpinimąsi klimato kaitos padariniais. Bažnyčia Azijoje turi atlikti svarbų vaidmenį siekiant pokyčių regione ir pasaulyje, sakė Rangūno arkivyskupas kardinolas Č. Bo, prieš Popiežiaus vizitą į Aziją ir Okeaniją.
Vatican News
„XXI amžius“, 2024 m. rugpjūčio 23 d., nr. 31–32 (2596–2597)