Popiežius vienuolius ragino gyventi paprastai ir gražiai

Liepos 15-ąją popiežius Pranciškus audiencijoje priėmė kelių vienuolinių kongregacijų delegatus, dalyvavusius generalinėse ka­pi­tulose Romoje. Popiežius kalbėjo apie du svarbius vienuolinio gyvenimo aspektus – gyventi paprastai, gyventi gražiai – kalbama ne tiek apie estetinį, kiek apie dvasinį grožį. Šventasis Tėvas pri­minė, kad jų steigėjai gyveno nuo XV iki XX amžiaus. Tai Mažiausiųjų vienuolija, artima pranciškonams, įsteigta XV amžiuje, Mažesniųjų kunigų kongregacija, įsteigta XVI amžiuje, Šv. Viatoriaus kunigų kongregacija, įsteigta XIX amžiuje. Audiencijoje taip pat dalyvavo trijų moterų vienuolijų delegatės: XVIII amžiuje įsteigtos Dieviškosios Meilės augustinių vienuolijos, XIX amžiuje įsteigtos Atsiteisimo Švenčiausiajai Širdžiai seserų bendruomenės, XX amžiuje įsteigtos Šv. Antano Marijos Klareto misionierių kongregacijos atstovės.

„Pirmiausia – grožis. Tikrai jūsų istorijos, vykusios skirtingomis laiko ir vietos aplinkybėmis, yra grožio istorijos, nes jose spindi Dievo veido malonė“, – pažymėjo Pranciškus. Vienuolijų steigėjai ir steigėjos, žvelgdami į Viešpatį, kuris meldžiasi, atjaučia, smerkia neteisingumą, eina į tolimus pakraščius, vedami Šventosios Dvasios, šią gražiąją malonę perteikė skirtingais būdais, pagal laiko poreikius, patys parašydami labai gražius artimo meilės, drąsos, kūrybingumo, pranašavimo, misijų, tarnavimo silpniems ir ligotiems, socialinio įsipareigojimo ir jaunimo ugdymo puslapius. Vienuolijų generalinės kapitulos yra tam, kad galėtų kalbėti apie Meilę, visų pirma patys turi būti jos maitinami, patys klausti, ar savo pasirinkimais ir pasiryžimais, kartais skausmingais, ko nors atsisakyti.

„O tai leidžia prabilti apie paprastumą“, – pažymėjo popiežius Pranciškus. Paprastumą, kuris yra esminių dalykų pasirinkimas ir to, kas iš tiesų nereikalinga, atsisakymas. Tai pasirengimas kiekvieną dieną iš Evangelijos mokytis paprastos Dievo meilės. Dievo meilė yra paprasta ir graži, ji nėra nepasiekiama ir sudėtinga. „Kaip vienuoliai ir vienuolės jūs priimate neturtą būtent tam, kad atsikratytumėte visko, kas nėra meilė Kristui, ir leistumėtės pripildomi jo grožio, jog jis išsilietų pasaulyje, kad ir kur Viešpats jus siųstų, kad ir kokį brolį ar seserį pastatytų jūsų kelyje“, – pažymėjo Pranciškus.

Taip pat negalima apleisti maldos, kelių minučių pokalbio su Viešpačiu prie tabernakulio, kal­bant jam ir leidžiant, kad jis kalbėtų mums. 

Vatican News

„Kristus ir pasaulis“, 2024 m. rugpjūčio 9 d., nr. 9 (205)