Šv. Domininko atlaidai su baroko muzika
Panevėžio vyskupijoje
Kupiškio dekanate
PALĖVENĖ. Rugpjūčio 11 dieną Šv. Domininko bažnyčioje vyko tituliniai Šv. Domininko atlaidai. Kad jie būtų ypatingi, neužtenka pasiruošimo, nupintų vainikų metrų skaičiaus.
Žinoma malonu, kai parapijiečiai nuoširdžiai tą daro, savo darbais. prisideda ruoštis šiai šventei. Daug darbo reikia įdėti ir bažnyčios tarnams, klebonui, kad atvykę į atlaidus tikintieji ir svečiai galėtų džiaugtis, didžiuotis, jog bažnyčia, yra graži, svetingai pasitinka atvykusius. Prieš šv. Mišias vyko procesija, iškilmingas šv. Mišias aukojo kun. Gintaras Vincentas Tamošauskas OFM Cap. ir parapijos klebonas kun. dr. Rimantas Gudelis, skambėjo ilgamečio parapijos choro giesmės, šventovė buvo pilna tikinčiųjų.
Po šv. Mišių atlaidų jų dalyviai bažnyčioje turėjo galimybę pasiklausyti ypatingo koncerto. To dar nėra buvę. Kadangi Šv. Domininko bažnyčia yra barokinio stiliaus, sakoma, kad esanti Aukštaitijos baroko perlas, tai baroko muzika čia labai tiko. Panevėžio kultūros centras, laimėjęs konkursą projektui „Panevėžio krašto sakralinio meno sklaidos projektas 2024“ šią dieną paskyrė baroko muzikai, o koncertas Šv. Domininko atlaiduose pavadintas „Baroko diena Palėvenėje“. Už šį projektą buvo atsakingas Gintaras Kerbedis, malonus kultūros darbuotojas, su kuriuo visą mėnesį bendrauta, kol gautas geras rezultatas ir žmonės juo liko patenkinti. Į Palėvenę atvyko apie šimtas svečių iš Panevėžio. Jie susipažino su Dominikonų vienuolyno ansambliu bei Šiaurės Lietuvos baroko perlu – Palėvenės bažnyčia. Svečiai susidomėję klausėsi bažnyčios istorijos, kurią man teko papasakoti. Projekto vykdytojas Gintaras Kerbedis užsakė autobusus ir taip sudarė sąlygas Panevėžio žmonėms dalyvauti šiame renginyje.
Koncertą bažnyčioje dovanojo ansamblis „ARS musica“ (vadovas Andrius Radziukynas). Ši muzika dar labiau išryškino bažnyčios grožį ir pripildė jos skliautus ypatingų garsų.
Išėjusius iš bažnyčios visus pasitiko gausybė saldumynų, pyragaičių ir kitokios akį traukiančios smulkmenos.
Aldona Ramanauskienė
„XXI amžius“, 2024 m. rugsėjo 13 d., nr. 33–34 (2598–2599)