Rasa Griškevičienė „Užtikau ją parugėj, prie seno griovio. Gulėjo, pasitiesusi gėlėtą chalatą ir sklaidė kažkur matytą knygą. Kai pastebėjo mane, pakilo, perbraukė padūmavusius plaukus ir, ištiesusi rankas, šaukė artyn. Priėjęs išbučiavau akis, paleistus plaukus, veidą... O paskui skaitėm abu. Buvo…
Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnyba pranešė, kad prasidėjęs pavasaris atnešė gerų žinių – kovo 15 dieną rasti Lietuvos partizanų dokumentai. Į ritinėlį susukti ir į artilerijos sviedinio tūtą sudėti dokumentai rasti Raseinių rajone, buvusio Paserbenčio kaimo teritorijoje, šalia dabartinio Pašaltuonio III kaimo. Tūta su dokumentais buvo paslėpta po žeme, maždaug 20–30 cm gylyje.
Radinį aptikęs Pulkininko Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono karys Rokas Krencius dokumentų ritinėlį perdavė VšĮ „Kultūros vertybių globos tarnyba“ vadovui dr. Linui Kvizikevičiui, o šis jį perdavė Lietuvos ypatingajam archyvui.
Kovo 9 dieną grupė Panevėžio žygeivių lankėsi Mitkų kaime, Paįstrio sen., Panevėžio r. Pravažiavus Puodžiūnėlius, sustota netoli Puodžiūnų, eglyne vadinamoje vietoje. Medžių apsuptyje, šalia kelio iš Puodžiūnų į Mitkus, stovi lauko akmuo, ant kurio dabar nebėra lentos su buvusiu užrašu.
ANYKŠČIAI. Kovo 22 dieną Anykščių koplyčioje – Pasaulio anykštėnų kūrybos centre įvyko ypatingas renginys – pirmą kartą surengtas jungtinis kraštotyrininkų ir tautodailininkų sambūris „Draugaukime-bendraukime-bendradarbiaukime“ bei knygos „Anykščių tautodailininkai.
ANYKŠČIAI. Kovo 5 dieną Knygų mėgėjų klubas „Knyginyčia“ anykštėnus sukvietė į Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešosios bibliotekos salę, kurioje vyko knygos „Elenos Graužinytės-Motiejūnienės-Valevičienės Namų receptai“ (2024) pristatymas. Renginyje dalyvavo iš Vilniaus atvykusi leidinio sudarytoja, receptų autorės anūkė, advokatė Dalia Bukelienė.
ALKSNĖNAI. Nesidomėjau, kur ir kaip Lietuvoje kovo viduryje švietė ir šildė saulė, bet Alksnėnuose jos raiškūs spinduliai kaip ir karštos maldos praeitą šeštadienį ir sekmadienį glostė žmonių širdis.
KUDIRKOS NAUMIESTIS. Nors šio pavasario potvynio nepatyrę ramiai teka vandenys Šešupėje ir jos intake Širvintoje, tačiau prie šių upių santakos įsikūrusiame Kudirkos Naumiestyje jaučiasi sujudimas.
RUDAMINA. Kovo 10 dieną kultūros centre vyko konferencija-diskusija „35 metai laisvėje – saugumas ir visuomenės atsparumas“, skirta aptarti vidinio saugumo ir atsparumo temas. Diskusijoje dalyvavo jos iniciatorius, Vilniaus rajono savivaldybės meras Robert Duchnevič, vidaus reikalų ministras Vladislav Kondratovič, krašto apsaugos viceministras Karolis Aleksa, istorikas prof. Alfredas Bumblauskas ir „Locked N’ Loaded“ mokymų vadovas Povilas Rubinas.
„Mano dainų istorijos – tai mano gyvenimas, kuriame yra ir juodo, ir balto“, – sako bardas, dainų autorius ir atlikėjas Kazimieras Jakutis-Pagulbis. Dainas tarsi dienoraščius vartantis kūrėjas prisimena svarbiausius savo gyvenimo įvykius, kuriuose būta ir KGB verbavimo, taip pat – tėviškės prisiminimai, per dainas pasakojama šeimos istorija.
KUPIŠKIS. Vasario 22 dieną viešojoje bibliotekoje pristatyta Ukrainos liaudies menininko, tapytojo Nestoro Kizenko (1926-2007) paroda, veikusi beveik mėnesį. Jos autorius gimęs Bižo vienkiemyje prie Choruživkio. Piešti jis pradėjo anksti, dar mokykloje. Jo piešiniuose atsispindėjo vaikiški vaizdai ir fantazijos.