
Černobylio atominės elektrinės (ČAE) avarija įvyko beveik prieš 39 metus, tačiau iki šiol neturėjome įrodymais pagrįsto avarijos pasekmių Lietuvai įvertinimo. Sklandė ir tebesklando niekuo nepagrįsti teiginiai, kad Lietuvoje daugėja onkologinių ligų ir netgi mirčių dėl Černobylio avarijos poveikio. Nacionalinio vėžio…

Pasaulinė ligonių diena – Lurdo Švč. Mergelės Marijos šventė – išskirtina piligrimyste įprasminta Tauragėje. Iš anksto skelbimais buvo kviečiama rytinėse ir vakaro šv. Mišiose melstis už ligonius, jų artimuosius ir medikus. Šv. Mišių aukoje Dievo prašyta išminties ir kantrybės slaugytojams…

Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL) – didžiausia gydymo įstaiga Vakarų Lietuvoje, iškilmingai šventė Ligonių dieną. Jaunatviškos energijos ir sveikatos palinkėjimų ligoniams nešė Klaipėdos „Žemynos“ gimnazijos auklėtiniai, kuriuos lydėjo dorinio ugdymo mokytoja Daiva Leskauskienė ir karjeros koordinatorė Elina Grigutė. Gimnazistai dovanojo pacientams…

Eva Kazlauskienė
Vasario 11-ąją, minint Pasaulinę ligonių dieną, Šiaulių vyskupas Darius Trijonis pirmą kartą savo vyskupijos ganytojo pareigose aplankė Respublikinės Šiaulių ligoninės bendruomenę ir pacientus.

Vasario 6 dienos audiencijoje popiežius Pranciškus priėmė keturių Italijos pietinių provincijų – Katanzaro, Kozencos, Krotono ir Vibo Valentijos – akušerijos ir ginekologijos skyrių specialistus. „Jūs atliekate labai gražų darbą, kuris yra pašaukimas ir himnas gyvenimui, toks svarbus dabartiniu istoriniu momentu.

Popiežius Pranciškus apie dramatiškus vaikų teisių pažeidimus pasaulyje
Mindaugas BUIKA
Papiktinantys neteisingumo atvejai
Visoje Bažnyčioje ir visuomenėje plataus dėmesio susilaukė popiežiaus Pranciškaus inicijuotas Vatikane vykęs pirmasis tarptautinis Pasaulio lyderių susitikimas vaikų teisių padėčiai aptarti.

Birutė Nenėnienė
Donorystė – artimo meilės darbas
Antrąjį Advento sekmadienį, gruodžio 6 dieną, Kauno klinikų Kraujo centras Vilkaviškio parapijos namuose surengė kraujo donorystės dieną. Į kvietimą duoti kraujo atsiliepė 35 žmonės, penki iš jų donorais tapo pirmą kartą.

Didžiosios Britanijos parlamentas svarsto eutanazijos įstatymo projektą
Mindaugas BUIKA
Kardinolo perspėjimas dėl pasekmių
Matyt, todėl, kad po vasaros pabaigoje Didžiojoje Britanijoje vykusių parlamento rinkimų, šalies vadovu pirmą kartą tapo atviras ateistas Kiras Starmeris (Keir Starmer), kuris yra rinkimus laimėjusios kairiųjų leiboristų pirmininkas ir naujosios vyriausybės premjeras, šalies parlamente skubama visuomenei primesti „mirties kultūros“ įstatymus.

Popiežius Pranciškus ragina vyriausybes vystyti žmonių su negalia dalyvavimą visuomenės gyvenime
Mindaugas BUIKA
„Solfanjano chartijos“ reikšmė
Netrukus savo 88-tojo gimtadienio sulauksiantis popiežius Pranciškus, kuris dėl judėjimo sutrikimo dažniau naudojasi neįgaliojo rateliais, asmeniniu pavyzdžiu liudija ir moko, kad amžius bei fizinė negalia nėra kliūtis efektyviai veiklai.

Spalio mėnesį visame pasaulyje minima organų donorystės diena yra kaip ypatinga proga pagerbti tuos, kurie pasidalijo savo gyvybės dovana su kitais, ir skatinti visuomenę sužinoti daugiau apie organų donorystės svarbą. Lietuvoje ši diena daugelyje vietovių buvo paminėta įvairiais renginiais, suvienijusiais…

Vilkaviškio parapijos namuose Kauno klinikų centras reguliariai kviečia žmones dovanoti kraujo – parodyti savo rūpestį ir padovanoti kraujo. Kiekvieną kartą ši akcija (paskutinis kvietimas buvo spalio 6-ąją) pritraukia naujų žmonių, kurie jaučiasi laimingi, žinodami, kad jų kraujo lašelis yra neįkainojama…

„Buferinių zonų“ prie abortų klinikų Didžiojoje Britanijoje problema
Mindaugas BUIKA
Policija kontroliuoja mintis
Žinomo anglų rašytojo Džordžo Orvelo (George Orwell) prieš 75 metus publikuotas fantastinis romanas „1984-ieji“ apie represinio totalitarinio režimo sąlygomis veikiančią ir netgi piliečių mintis bandančią kontroliuoti policiją (thought police) netikėtai tapo realybe pačioje demokratinėje Didžiojoje Britanijoje.